lle de france rasa ovaca

345odpe.jpg
 
dobro vece svima,
hteo bih ovom prilikom ovde da pohvalim trud odgajivaca rase idf koji su se i ove godine potrudili da ova rasa bude za nase uslove dobro prezentovana na Novosadskom sajmu. Takodje bih hteo da da se izvinem za par svojih emotivnih i ishitrenih kometara koje sam nekada ranije uputio na racuna Pavela Tordaja, zbog cega mi je zao. Cini mi se da se ovde generalno poneseni emocijama ponekad prestrogo kritikuju necije izjave ili neciji rad. Svi znamo da je ovcarstvo u Srbiji jedna zapostavljena grana stocarstva pa stoga ne bi trebali da jedni drugima jos dodatno otezavamo polozaj. Jos jednom pohvale za izlagace sa NS sajma i da naredne godine bude jos vise dobrih odgajivaca.
 
miljko druze,zasto vecina odgajivaca nesisa ovce naprimer par meseci pre sajma,dali postoji neko pravilo ili samo sajmska sminka?
 
miljko druze,zasto vecina odgajivaca nesisa ovce naprimer par meseci pre sajma,dali postoji neko pravilo ili samo sajmska sminka?
Druze moj , ako si neki ovcar i strucnjak kakvim se predstavljas trebao bi znati da se ovce za izlozbu na sajmu ne sisaju, vidim da dajes neke ocjene o rasi Ile de France pa bi volio da postavis slike svog stada pre neko sto sudis o odgajivacima koji su i najzasluzniji za ocuvanje te rase u Srbiji. Drugarski pozdrav , ziv bio!
 
Nazad
Vrh