LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

evo mog APN4p posle pranja...
2ztixs5.jpg
 
Moj bivsi moped.Placen 110e ulozeno u njega 160-ak evra,nema sta mu nisam menjao i uvek mu nesto falilo pa sam ga (pro)dao jer sam dobio skuter a i njega mi vise...
53l4rq.jpg
 
Bubu je napisao(la):
Koliko vidim ti imas slabiju farijantu ATX-a sa originalnim cilindrom i karburatorom. Taj cilindar moze lako da se prepravi da motor ide bolje i da traje ali mnogi prave gresku pa previse spuste glavu i onda ATX dobije samopaljenje pa se greje i ne ide nikako. Karburator kakav ti imas hoce da se desi da zeza zbog sauka i mnogi ga izbacuju kad se pohaba-nema novih a bogme ni polovnih delova za njega.
Kada se stavi cilindar i karburator od BT-a (kao sto je na ATX-u 50 B ali bez blokade) onda motor ide dosta bolje ali nije za atar pogotovo sa dvoje krupnih na motoru. Kad je s ve OK motor se ne greje kao sto vecina prica ali jedostavno mora da bude sve dobro da bi isao kako treba-jako osetljiva kombinacija.
Par motora (ATX/BT) sam imao i vozio sa masinama od 90E/CTX. Najbolja varijanta do sada. Sa cilidnrom od CTX-a se dobija elasticnost jer ima povoljan obrtni moment zbog kontrukcije kanala iako ima klip 2mm manjeg promera od 90E. Kada se stavi cilindar od 90E (na ostale delove masine ne gledam jer su to varijacije tipa model kvacila i 'ulazni zupcanici') elasticnost moze da bude u nekim slucajevima i manja nego sa CTX cilindrom ali moze opet jako lepo da se vozi sa dvojicom krupnih (2x120kg) kroz atar bez grejanja sa nekim normalnim krajnjim prenosom tako da motor na putu moze da razvije 100-110 pravih km/h.

Stevo, ako ti treba neka pomoc i jos neki savet slobodno mi se obrati na pp. ;)
Cekaj malo na njega mogu da ubacim ctx cilindar bez menjanja kompletne masine mislim na telo gde stoji menjac i karter.Ma ja retko dvoje vozim bitno mi da ima taj obrtni moment.
 
Od CTX-a su ti potrebni blokovi, cilindar, glava, klip, radilica, karburator i lula. Se ostalo moze da ostane od ATX-a s' tim da se kvacilo ojacava dodavanjem jos 2 opruge.
 
zorancile je napisao(la):
Dule, ima šestica i za 100 evra, ispravna. Četvorka može da se kupi za 50 evra, takodje ispravna i kompletna. Kod nas u selu ima više motora na prodaju nego kupaca.

Ja bi kupio neki APN ili T14-T15 sa papirima(saobraćajna) nebitno u kakvom stanju(povoljnije)...ako znaš da neko ima preporuči na PP.
 
nekad ranije osim apn T15 sam posedovao i najbolji Tomos što je ikad napravljen u Kopru

Tomos Cross Yunior sa mašinom od 90ccm electronic

 
Moje skromno mišljenje je da si pogrešio što si menjao ovako lepog automatika za skuter. Ja lično ne volim skutere, mnogo mi lepše vozati se na npr. ovakvom automatiku nego na skuteru. Upravljiviji je, sigurniji, stabilniji, bezbedniji ... A da o vožnji po lenijama i ne govorim koji je bolji! (Ipak smo mi poljoprivrednici i vožnja po lenijama nam je u opisu posla. :D)
 
Nazad
Vrh