Limarsko-Farbarski radovi

Sto se tice haube i blatobrana dali pre zavrsne farbe prespricati sa osnovnom (temeljnom) ili spric gitom.
Takodje mi je jedan preporucio da mi je umesto spric gita bolje uraditi sa filerom.
 
Špric git i filer ti dođe skoro pa isto. Možeš i da radiš osnovnu - šmirglanje - filer - fino šmirglanje - farbanje. Samo moraš da pazis na kojoj je osnovi filer.
Ako radiš do kraja i to hoćeš sebi da odradiš onda odradiš (osnovni) špric git pa išmirglaš i onda te ogrebotine od šmirgle popuniš filerom tj pređeš sa njim ošmirglano, prešmirglaš još jednom ali sa vodenom šmirglom i to lepo da natapaš da bolje ravna, prebrišeš antisilikonom i ofarbaš u završnu.
 
Motor i trap sam oprao i gde je bilo oksidiralo osmirglao,ali mi nisu dozvolili vremenski uslovi da ofarbam,
posto je na vani pa od same vlage ponovo je povuklo.Sta mi preporucujete od sredstava za skidanje,jer
sa celicnom cetkom i smirglom sada je tesko prici na sva mesta.


- - - - - - - - - -

Takodje da dodam od farbe cu da koristim osnovnu i Efekt lak sivi.
 
Poslednja izmena:
sasvim zadovoljavajuće je očišćeno,uzmi neki Body prajmer mnogo je bolje od temeljne
 
Efekt lak sivi Zoralux i Osnovnu boju sam vec uzeo,ali ako je bolje mogu zamenit osnovnu za Body prajmer.
Kolko mi je potrebno Body prajmera za motor i trap i dali se prelazi jedanput ili dva puta.
Video sam u predhodnim postovima da se predlaze i antirost ukoliko je oksidiralo.
 
Body ima raznih prajmera koji zatvaraju površinu i štite od prodiranja vlage mnogo bolje od temeljne,malo je skuplje ali mnogo bolje odradi posao a ako to radiš sebi onda ti troškovi opravdavju dugotrajnost i postojanost.Za prajmer se raspitaj u farbari auto lakova a mja preporuka je epoxy ili zink.
 
- - - - - - - - - -

Da li moze ovaj prajmer podloga za
Efekt lak
Efekt Lak je Nitro.
 
Poslednja izmena:
pre
102895966324346868418311.jpg


- - - - - - - - - -

posle
070520141049.jpg


- - - - - - - - - -

3
08052014268.jpg


- - - - - - - - - -

4
08052014270.jpg
 
Ako bilo sta farbate uljanom bojom a hocete bolji sjaj sipajte do 10% lak za camce/bezbojni jer je i on na uljanoj bazi/,ali ne preko toga jer joj time smanjujete pokrivnu moc.
 
A može i posle farbanja udariti završni sloj lakom za čamce pa dobiješ dubinski sjaj... Ovo je izvodljivo na svim tamnijim bojama. Za sivu, belu i žutu nije dobar lak za čamce jer on ima pomalo žućkastu boju pa se vidi na svetlim bojama...
 
Moze li lak za camce da se nabaci preko stare boje i da li ce imati efekta?
 
Koliko stare? Nikad to nisam probao.... Mislim da bi trebalo uraditi pripremu vodenom šmirglom....
 
Stara pet godina izbledela i izgubila sjaj ,kad je iskvasi kisa ona kao da upija vodu e pa da ne bi vise upijala vodu reko da nabacim lak za camce,samo da se posle izlaganja suncu ne ljuspa lak.
 
Ako je pravilno pripremiš za farbanje ne bi smeo da se oljušti, naravno ako su na istoj bazi.....
 
Danas probao i vodeno peskiranje jer mi dizne za na suvo nisu izdrzale,i utisci nisu losi jeste da korozira vlo brzo odnosno pre nego sto se lim i osusi ali to je tako malo da farbi mislim uopste nece smetati.
 
Danas sam malo farbao crvene delove na MF-u (hauba, poklopci motora i krila posto je fabricka farba na njima najvise izgubila sjaj i boju)
ig9jrt.jpg
23k3gbs.jpg
jree6b.jpg
Posto nisam profesionalac sasvim sam zadovoljan kako je ispalo ali bih voleo da cujem i vasa misljenja. Ofarbano nekom sintetickom farbom za traktore-kamione-autobuse.
 
Jel si to samo prefarbao ili si stavljao i neku podlogu? Kad si već farbao ,mogao si i kitom popuniti i izravnati ona oštecenja na limariji.
 
Nazad
Vrh