Limarsko-Farbarski radovi

Da li je skupo il nije to neznam,znam da nestigne da odradi sve i da ljudi cekaju i po 6meseci.mogu da potvrde clanovi mindjusar dejan77,bukur...
 
da je skupo jes vala bas ali ako ima i takav kvalitet kao cenu onda je moze se reci i primerena cena,ali sve zavisi kako ljudi hoce da ofarbaju,neki jednostavno premazu masinu i to zovu farbanjem a ima i onih koji jednostavno traze dlaku u jajetu,prave su picajzle,trze judi da to bude perfektno odrajdeno i to treba onda i adekvatno platiti
 
Evo ja pre neki dan sredjivao prikolku...samo osnovnom bojom je farbano a zavrsnu cu kad se otopli malo....

Pre:

35mdwkw.jpg


Posle:

2ntaexg.jpg


33k5fyx.jpg
 
Evo jednog klipa sto sam pravio. Malo reklame :)

- - - - - - - - - -

Evo jos par klipova

- - - - - - - - - -

i još jedan. neću više [video=youtube_share;23GbHOjBuTg]http://youtu.be/23GbHOjBuTg[/video]
 
Imam nameru da farbam Rusa I mozda jos neke masine u kuci pa me interesuje na koji nacin da ofarbam I sa kojom farbom traktor da bude u kvalitetu kao zapadni I da ne izbledi I ne ljusti posle 2 godine nego da bude malo veceg trajanja.
 
nemoj samo onom što si farbao plug :osmeh:
Farbaj akrilnom bojom,imaš više proizvođača pa se upravljaj naspram cene...slovenačka je od jeftiniji a zadovoljavajući je kvalitet...
 
Pa bas zato I trazim kvalitetnije posto sam video da mi vatreno krstenje na pulgu nije uspelo, valjda ce druge masine biti bolje...
 
video si i u prethodnim porukama,pisano je o tome da koliko je bitna farba još bitnija je dobro pripremljena podloga...
to je prvi preduslov da farba dugo godina "drži" dobro
 
Ma mislio sam oterati traktore kod nekih majstora u stapar da ih pripreme I ofarbaju ali sam hteo kakav kvalitet farbe da uzmem, ne bih se bas sam usudio da farbam traktor, ove ostale masine mi idu od ruke ali ovoga se plasim.
 
Jesenas sam farbao sa njom djubretaru I nikako mi se nije pokazala, jako je tesko farbati I mora se imati veci kompresor sto ima izlaz preko 10 bari, nekako mi je uspelo stim da drugi nisu videli greske jer mi je nekako uspelo da ih saniram. Ta farba nema dugotrajnost I sjaj koji meni treba.
 
s kakvom farbom ofarbati zmajevku a da farba bude dugotrajna i da se ne ljusti posle par g. koju preporucujete?
 
Vidim da ima dosta stručnih ljudi, pa bih postavio pitanje članovima.

Na koji način bi mogao da ofarbam ovu sečku, pročitao sam veći deo komentara u temi, pa vidim da neke kolege predlažu nanošenje antirosta, šmirglu, nanošenje antirosta, šmirglu, osnovnu pa lak boju.
Da li kvalitetno nanošenje boja može da se odravi četkom i valjkom ili bi ipak bilo bolje platiti da neko odradi kompresorom.
Na koji način se farba motor ?


Postavio bi pitanje kao i kolega Ivicanb koje boje preporučujete. :ppozdrav:
 
Jesenas sam farbao sa njom djubretaru I nikako mi se nije pokazala, jako je tesko farbati I mora se imati veci kompresor sto ima izlaz preko 10 bari, nekako mi je uspelo stim da drugi nisu videli greske jer mi je nekako uspelo da ih saniram. Ta farba nema dugotrajnost I sjaj koji meni treba.

Moze se komotno farbati sa kompresorom od 80 l a i manjim.a od 2 bara ne treba veci pritisak oko 1-1.5 radi najbolje,normalno zavisi i do pistolja i do farbe
 
Nazad
Vrh