Leska - opšta tema

Skupo stablo...pa to je 300% razlika.Ima li u rodu prednost stablo nad grmom?
 
Ima verovatno u korist stablasa ali je to neka mala razlika,razlike ima i u ceni jer se lesnik kalemi na mecijoj lesci,ja bih ti preporucio zbunaste i ja cu te saditi
 
Verovatno će biti tako jer je ::novac:: ograničavajući faktor.
Imaš li informacije koliko je neko početno ulaganje oko prskanja i održavanja u prvih 5 god dok ne dođe rod?hvala na odgovorima do sada.
 
U pocetku nisu velika ulaganja,vazno je da ne zapustis vocnjak,tj da trava ne preovlada,jer je posle tesko da se to uredi,zato bolje radi po malo ali ucestalo,inace prskanja koja su u pocetku bitna su prskanja bakrom u jesen i prolece,obavezno djubrenje zasada i to je to, :ppozdrav:
 
ok hvala.
imam nekih 50ak ari gde bi možda za početak posadio lesku.Kasnije možda na još 1,5ha,ali tu moram da isplatim brata i 2 sestre da bude moje...pa polako.cilj postoji pa ćemo težiti tome.
odneo sam na analizu zemljište sa te manje parcele pa da vidim koliko treba da se ulaže.tu me muči što je sada u letnjim danima ta parcela od oko 6-6,30h u senci...
 
Dali mislis od 6 ili od 18h?Za pocetak je dovoljno 50 ari,ja cu za pocetak 40 ari lesnika
 
Nema na cemu druze,ovo je forum da se pomazemo :D,sadicu na razmaku od 4x3 ili 4x3,5 nisam bas odlucio,tvoj razmak?Pozdrav
 
ne znam još druže.iskreno,ne znam da li ću ove jeseni mada bih voleo.videćemo.
prošle godine sam hteo da iznajmim jedan a da dajem 10 % roda,međutim nije u nekom stanju bio iako je u 5oj godini.uplašio sam se da će mu trebati još da dođe sebi.
 
Dragorade,hvala na informaciji.Ja ću još dosta čitati i pročitati,gledaću da i vidim neke zasade pa ću proceniti.Imam vremena još.U kojoj su godini tvoje Dragorade?
 
Skupo stablo...pa to je 300% razlika.Ima li u rodu prednost stablo nad grmom?
Razmisljao sam se i ja izmedju izdanaka i kalemljenog lesnika,pa sam posadio izdanke. Razmak 4x4,mislim da je to u redu,ali nikome ne bih savetovao da sade izdanke ukoliko nemaju ogradjenu povrsinu zemlje na kojoj su lesnici sadjeni. Imao sam problema sa mrazem,izmrzlo je dosta,ali sam zestoko zalivao i oni su krenuli,medjutim,pojavili su se zecevi,srne,jazavci i sta vec ne i kose redom. Grickaju grane,koru,lisce... Znao sam da ce zivotinje biti problem,ali nisam znao da ce biti bas ovakav i sad sam resio da posadim kalemljene. Jeste da je skuplje,ali kada posadim drvo,poredjam 2-3 flase (navucem na stablo),ili stavim mrezu oko stabla pa neka onda glabaju. Ne znam,kako ti resis. U rodu ima malu prednost kalemljen,ali se malo duze ceka taj rod.

- - - - - - - - - -

Nema na cemu druze,ovo je forum da se pomazemo :D,sadicu na razmaku od 4x3 ili 4x3,5 nisam bas odlucio,tvoj razmak?Pozdrav
I ja mislim da ce biti gusto 4x3.
Ovo moje na 4x4 je minimum minimuma
 
Malo sam neodlučan...Baš bih voleo kalemljen jer izgleda vrhunski i kad se utegne lepo ma milina.Žbun mi je...manje interesantan.Ali će novac reći poslednju reč.Nažalost...
 
Bila je već rasprava o gustini sadnje sa sve slikama i jasno se videlo da je i 5x5 malo tako da ne izmišljajte sebi problem :)
 
Ma nema jeda... :)
Raspored 4x4 cemo mi,obicni smrtnici moci nekako da iznesemo. :)
Bila je rasprava ali ocigledno da mirkem nije gledao sve od pocetka teme,pa sam rekao kakva je kod mene situacija,a znam da je i to gusto,al opet kazem izgurace se nekako.
 
Kad bih imao para na pretek u ja bih posadio kalemljene ali posto nemam dobri su i izdanci,povrsina mi je ogradjena,a i razmak od 4x4 cu najverovatnije poslusati,pozdrav
 
Nazad
Vrh