Leska - opšta tema

Da nije to puno?? Neznam kojih dimenzija i kojeg je oblika parcela, ali na 2000 kvadrata max 150, a mozda je i to mnogo. Gustina zavisi da li ce lesnici biti zbunasti ili u obliku stabla.
 
Bolje posadi dunje il sljive. Pa ispeces rakiju il prodas.
Ko ce se zajebavati s 80-100 leski dok ne prorodi za 10 god. Kako god okrenes, sitno je pa je sitno.
 
Treba mi savet iskusnih:
Po prvi put mi se desilo da nisam uspeo (zbog vremenskih prilika, tj niskih temperatura i kiše) da odradim drugo jesenje prskanje bakrom. Prvo prskanje sam uradio 9. oktobra, kada je opala 1/3-1/2 lista, ali drugo (kad sav list opadne) nisam uspeo.
Šta sada (tj na proleće) činiti?
Raditi prskanje plavim uljem (to nikada nisam radio), ili nešto drugo?
Najpametnije bi bilo da angažuješ nekoga zaštitara iz tvog mesta i da se dogovoriš sa njim platiš mu da ti vodi program zaštite, obilazi gleda i govori ti kada, sa čim, koliko i kako treba da prskaš.....Ovo što tražiš savet preko neta ti je kao i sve što se radio on line, nesigurno i neopipljivo.
Čak i neko ko se školovao za zaštitu biljaka ti neće reći ništa dok ne vidi usev bar ako je ozbiljan a ako nije može i Milan Tarot da savetuje :)
 
Najpametnije bi bilo da angažuješ nekoga zaštitara iz tvog mesta i da se dogovoriš sa njim platiš mu da ti vodi program zaštite, obilazi gleda i govori ti kada, sa čim, koliko i kako treba da prskaš.....Ovo što tražiš savet preko neta ti je kao i sve što se radio on line, nesigurno i neopipljivo.
Čak i neko ko se školovao za zaštitu biljaka ti neće reći ništa dok ne vidi usev bar ako je ozbiljan a ako nije može i Milan Tarot da savetuje :)
Hvala na savetu. :) Iskreno, hteli bi da izbegnemo dodatne troškove. Zato sam htela prvo da se informiše i vidim koliko možemo sami.
 
Posto si nova treba da znas da ovo nije odgovor i savet tebi vec onom ciji je post oznacio. U ovom slucaju clan pop. Mada mozes da ga iskoristis i u svom slucaju.
 
Bilo koji oblik sadnice da izabereš, grm ili stablo, razmak nek ti bude 6x6 metara, pa sad izračunaj broj sadnica na tvoju površinu. I da znaš, ako hoćeš stablo, treba da posadiš kalemljene lešnike, jer će ti večito grm izbijati ako nije kalem, i stalno ćeš morati da to sečeš, tj orezuješ. Isto tako treba da povedeš računa o sortama koje sadiš. Moj ti je predlog da za početak pročitaš temu od prve strane. I ti i tata :) Neke ćeš odgovore tu naći, ali će ti se otvoriti i ogroman broj pitanja. Srećno!
 
Bilo koji oblik sadnice da izabereš, grm ili stablo, razmak nek ti bude 6x6 metara, pa sad izračunaj broj sadnica na tvoju površinu. I da znaš, ako hoćeš stablo, treba da posadiš kalemljene lešnike, jer će ti večito grm izbijati ako nije kalem, i stalno ćeš morati da to sečeš, tj orezuješ. Isto tako treba da povedeš računa o sortama koje sadiš. Moj ti je predlog da za početak pročitaš temu od prve strane. I ti i tata :) Neke ćeš odgovore tu naći, ali će ti se otvoriti i ogroman broj pitanja. Srećno!
U vezi sa ovim, ako je kalemljen lesnik nece izbijati okolo mladice?
 
Nazad
Vrh