Leopard i IMT plugovi

Kukuruzovina verovatno
Komuša


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Da bi krivi leopard isao lako potrebno je da je ispravan… raonik bi trebao biti povijen ka gore da tako reci klizi, a ne da otkida zemlju…
 
Нама су у задрузи ковачи правили баш такве раонике и били су малко дужи од оригиналних. После је отац сам правио имао је меру односно шаблон по којем их је кратио и наваривао лист од гибња откујемо их и наваримо. Милина како су ишли лако и лепо.
 
Spori 558 sam vozio sa 12 godina, gde god je laksa zemlja je isao drugom brzom do 1500-1600obrtaja… jeste da, kod nas je zemlja takva da dublje od 25 nema sta da trazimo…
 
Evo ovde strnjiku je orao 757 bez pretpluznjaka, ovaj spic je sincokret i to je orao 757 sa pretpluznjacima. Nine razlika samo u zaoravanju, nego i u slaganju brazde.

 
Izdrobi i izlomi brazdu sa pretplužnjacima.Da su se malo potrudili i promenuli oblik daske za sve godine drobio bi i bez njih, automatski lepše orao i lakše išao.
 
I to je plig koji voli brzinu. Kad ga je vukao 560 3 sporom djoku je mrvio. Sad te iste njive radi rus i 757 neuporedivo i bez pretpluznjaka.
Ima kod Jove Sudara i duzih daski pravi ih po meri.
 
Malo je off, ali mislim da je Matic u pravu, ja imam matoru kamilu JD 5 brazdi velikih preko 40cm po brazdi.. jako lepo slaze i uopste ne budu velike grudve, a i lako se vuce… stvar je u daskama…
 
Причао сам са ковачом из Србобрана и рекао ми да му донесем даске и он их повије да буду као код вогела или ако оћу може и као од неког регента новијег баш увијене. Каже да је то досад баш доста радио људима и да су презадовољни. Јер ја када орем и гледам фали му неких 15-20% да су даске увијеније и чини ми се да би много боље завртао земљу и мрвио.
 
Jel neko nosio raonike na reparaciju
Npr na ovom 610.14 su skroz dobri raonici sa izmenjivim špicevima ali već je je (vidija) pri kraju na raonicima
Nisu ni krivljeni ni ništa
Jel radi to neko uopšte??

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Правио сам реда међу којекаквом документацијом и нашао лис' 'артије кога смо отац и ја покупили пре седамнаест-осамнаест година на ИМТ-овом штанду, о неком новом плугу са даскама из "ШвеЦке". Знам да у време када смо куповали плуг за нови трактор, ових плугова нико видео није, ал' ево остао је тај лист кога сам скенирао и качим га овде.

IMT-Silver-plug.jpg
 
Nisam znao da je ovako nešto bilo u FOP-u. Jednostavan plug, ali deluje nezavršen. Nema čak ni pripreme da se stave deflektori i pretplužnjaci...
 
Kupim nove raonike od Sudara za Leoparda, stavim na plug odem da orem ono plug ide u zabrazd strasno, prednja brazda hvata 80-90 cm, probavao stelovao, pomerao na kolemastoj osovini i dzabe.
Nazovem tu nekog majstora da vidim dal moze nesto da uradi da vidi sta se desilo sa plugom dal neko nesto nije iskrivio jer sam ga pozajmivao drugima pre zamene raonika i on mi odma kaze promeni plazove, poslusam ga i stvarno eno ide sada plug kako treba.
Stari plazovi su se stvarno potrosili do kraja, glava je isla po zemlji.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kupim nove raonike od Sudara za Leoparda, stavim na plug odem da orem ono plug ide u zabrazd strasno, prednja brazda hvata 80-90 cm, probavao stelovao, pomerao na kolemastoj osovini i dzabe.
Nazovem tu nekog majstora da vidim dal moze nesto da uradi da vidi sta se desilo sa plugom dal neko nesto nije iskrivio jer sam ga pozajmivao drugima pre zamene raonika i on mi odma kaze promeni plazove, poslusam ga i stvarno eno ide sada plug kako treba.
Stari plazovi su se stvarno potrosili do kraja, glava je isla po zemlji.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Isti problem i sa mojim Leopardom.
 
Ima li negde da se kupi rashodovani imt od 3 ili 4 brazde, da li bi se isplatilo to remontovati i stavljati sve novo ?
 
Nazad
Vrh