Leopard i IMT plugovi

Pa mi smo navikli na IMT plugove još od davnina.Ja imam 757.2 i 610.10 i mogu ti reći sa sigurnošću da zadovoljavaju osnovne normative rada.Sve zavisi i šta imaš od vučne sile jer ipak je glupo da ja sad kupim plug koji mi vredi više od traktora.
 
Pa ja od kad znam za dedinu i tatinu zemlju uvek su to bili IMT-ovi.Pa valjda sam i ja mahinalno nastavio da menjam IMT za IMT.Kada bude para za ruju kupiće se i neki bolji plug
 
kodmene je kupljen jedan prosle god 650eur u srednjem stanju bez ikakve opreme nije se tad moglo naci jeftinije okolina vrsca
 
ова прича је скроз релативна 757 је плуг одличан за средњи банат где је земља тврда а и високи клиренс му дозвољава да може добро да заоре остатке тулаја и сламу , добри су и вогели али код нас захтевају трактор од 100кс и више да би се добио прави учинак,сваки има својих предности, можда вогел и прави земљу ситнијом али исто то ради имт када се оре већом брзином и тада се самим шиндрањем бразде добија леп склоп.можда за нека друга земљишта важи и друга прича :D
 
Slažem se sa Kojicicom.Pa ja od kad imam 757.2 ne mislim kolika je masa na njivi niti kako stoji.Ove godine sam odma zaoravao posle kombajna koji nije imao sečku.Morao sam da orem niz otkos ali mi je zagušilo svega par puta i to na kraju kad su se štapovi ukrštali.Vrlo malo se štapova videlo da vire.Mada opet kažem da je meni na jednom delu moje zemlje 757.2 malo velik za Imt560.To rešim jer mu smanjim malo zahvat.Inače ove godine planiram da na njega stavim rešetkaste daske pa mi ni to neće biti problem.
 
[Kiraj da li si uzeo i drugi setvospremać? :ppozdrav:

Da, uzeo sam i veci spremac 4,1m, iz Stare Pazove. Firma se zove Sistem doo.
 
didi ako budeš uzimao te daske najbolje su ti u tamerinu kod huđika
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235142397[/time]_________________________________________________
temerinu moja greška
 
citam ovu temu o plugovima neko hvali ovo neko ono konkretno kod nas srednji banat. ima jako teske zemje za 3 glave treba 110 konja. ja sam pre imao imt 757 plug ja nisam bio zadovoljan s njim zato sto kad je prosao plug zemja se vratila nazad u brazdu posle sam imao leoparda 3 glave 2 komada .on lepse okrece zemju ali gusi se .nizak i kratko rastojanje izmedu glava .prosle godine sam resio da kupim fogela 3 glave .on kosta 5200 eura kmpletno sa svom opremom ( ms 950 ) ojacana rama resetkasta daska . izato sam kupio lemken opal 110 obrtaca 3 glave kostao me 3850 eura polovan ali izvanredan .samo jos da dodam izmedu (ms 950 i L950 )je velika razlika i u klirensu jacini i u ceni zato nije svejedno o kojem fogelu govorimo i koju zemju oremo
 
Nazad
Vrh