Leopard i IMT plugovi

Pametno,sta god da odlucis.Ako su daske ok,lako ces prodati.
 
Imam pitanje a nije bezobrazno,jel postoji IMT dvobrazni plug sa oznakom 601.(nije 610):ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:26 ----------

Jel mozda to ovaj plug,negde sam na forumu iskopao ovu sliku.
2lwm3yo.jpg
 
Predpostavljao sam da je 751,a koji je 601,boga pitaj.Imam takav plug u ponudi ali neznam koji je.A slike nemam.
 
Pogledao sam danas taj plug to je ustvari olt ferguson,12 coli.Polukruzne glave.Pise na njemu IMT 601,a pise i OLT.Sve zajedno.
 
Čekala se kiša i počelo se orati. Prvi dan pukla ljeva bolcna s unutrašnje strane pluga. Ja kući i zavarim bolcnu za gredu di je bila matica. Danas nastavljeno oranje i pukla ljeva bolcna opet, isčupalo bolcnu i var. Stavim neki šaraf i donesem plug kući i pripremim novu bolcnu kad ono - savijena poluga. Mom čuđenju nema kraja pogotovu kad se sjetim da mi je ta ljeva poluga prošle godine pukla i stavite su obe nove. Plug je trobrazdni Leopard 2+1. Trebao sam ga uslikati pa bi možda više pomoglo ali ako ima neko neko logično objašnjenje molio bih pomoć jer sutra nastavljam sa oranjem.



Uploaded with ImageShack.us
 
Podesi plug,pa ti se ovakve banalnodti ne bi desavale.ocigledno imas ogromnu kosu vucu,jer ne znam kako drugacije objasniti ovo!
 
ili ti je plug kriv ili nije dobro nastelovan ,a pre ce biti ovo drugo ,kad je plug pravilno nastelovan poluge i poteznice u oranju ne trpe nikav otpor i naprezanje i mozes orati i bez nji postoji jos mogucnost da si grublji u okretanjeu i da cimas plug a da je poluga meka pa da se savila ali verovatono nisi dobro nastelovo plug a zemlja trvda i eto problema
 
obično trpi desna poluga kod nenaštelovanog pluga, retko leva ali ovo mi liči da skrećeš pre no što digneš plug

u svakom slučaju je ljudski faktor 100%
 
Orem strnjak koji je poslije žetve gruberisan na 20 - 30-tak cm tako da mu nije teško. I prije sam orao sa Leopardom dvobrazdnim i sve je bilo OK od štelovanja do izgleda oranja. Nisam neki expert ali osnovno znam a i naučio sam tu na forumu. Ovo mi je "novi plug" koji sam upravo uzeo zbog kose vuče, 3x14 je a unutarnji razmak između guma je 105 cm. Kad sam ga dovezao bolcne nisu bile suprotne, desna je bila na ricnama pomjerena prema nazad pa sam ja sad ispravio da su suprotene? Možda još kod bivšeg gazde nešto nije valjalo? Odo sad orati pa ću slikati kako stoji plug u oranju pa nastavljamo.
U ovome da diže presporo plug na okretanju , kad razmislim , bi moglo biti nešto. Ipak je na uvratinama tvrđe a ja orem u trećoj sporoj i dižem u "letu". Pripaziću.
 
Plug 3x35 i unutrašnji razmak točkova 105cm daju idealno poklapanje linija otpora pluga i vuče traktora. Ne verujem da je kosa vuča.

Da li je levi lanac koji drži polugu hidraulika dovoljno produžen? Meni se već desilo da sam zategao lance u transportu i zaboravio da ih produžim kada sam počeo da radim. Eventualno je plug kriv pa linija otpora ide drugačije.
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno ovakvo krivljenje obicno kosa vuca krivi ili lomi polugu ka unutra.Naj bolje kad podjes na oranje povedi jos nekog da posmatra sta se desava(ili snimi).
 
To kod jednobraznog i dvobraznog pluga, ovo je trobrazni. Ne bi trebalo da bude bilo kakvog krivljenja.
 
Nazad
Vrh