Laverda

cugi nemoj me bas toliko bukvalno hvatati za rec, kurjacki iz turije ore sa 5 ili 6 traktora 5 000 ha zemlje, pa sta mislis koliko ti traktori naprave za radnih sati za jednu godini a i presovali su oko 13000 he soje sa 3 prese, zasto je to toliko nemoguce.....u srbobranu sam jednom radio servis na traktoru koji je za deset dana imao dvesta trideset i nesto radnih sati, radi se u tri smene po 8 sati u oranju, staje se samo kad se sipa gorivo, izracnaj koliko treba vremene do servisa ako se servis radi na svakih 250 sati....ako covek ima par hiljada hektara zemlje tako se to radi...
 
@gregorije

sto se tice ko sam i sta sam tek za par meseci :osmeh:,mi tebe ovde cekamo sa slikama vise od pola godine za tvog lava,e sad ti mene cekaj isto toliko :osmeh:,sto se tice onog o diznama,kao prvo znas kad moze na komonrejlu da zapekne dizna,nije to druze golf 1 i da radi na 125 bara,pa da zapekne od garezi ili pregrevanja motora,evo jos malo da ti docaram,npr golf 3 tdi 90ks dizna radi na 190-200 bara i isto sprzi klip motora,ne da sprzi nego razvali,to je jako velika opasnost kod direktnog ubrizgavanja,dok golf 1,2 ima predkomore i moze to da podnese ako dizna nepravilno radi samo nije preporucljivo dugo terati zbog drugih stvari al klip prezivi,dok naprimer laguna 2.2 dci dizna komonrejla otvara tek na 1350 bara druze "1350" a znas tek koji je pritisak u rejlu kad mora sve cetiri dizne da snabdeva sa 1350x4 i sad na 3500 obrtaja u minuti,ducato 2.8jtd isto 1350 bara dizna otvara,ona nemoze da zapekne nego moze da crkne spulna ili namotaj u dizni pa da ona crkne,al to je elektronsko crkavanje a ne mehanicko,zamisli dizna lepo radi,magli do besvesti i sad pocne da crkava(zbog loseg goriva ili istrosenosti zbog predjene kilometraze),pocinje sve losije da stvara maglu i umesto magle pocinje da pisa u jednu tacku klipa,i sad ti zamisli ako uopste mozes sta se dogadja kad 1350 bara pisa u istu tacku klipa i pri tom jos sagoreva,druze da nenabrajam dalje,oticu u servis u kojem sam radio skoro 15 godina i videcu da li je ostao koji klip da slikam da vidis kako je istopljen,ono sto sam zadnje radio bio je ducato 2.8jtd i stilo 1.9jtd i sve ove navedene modele koje sam nabrojao stim sto su italijani na prvom mestu po tom problemu a onda reno sa motorom 2.2 dok 1.9 se i nekako pokazao,druze ovo pricam jer sam radio i stojim iza toga,ako neverujes dodji domene,zovni pa pitaj zeravicu sta moze dizna od 1350 bara da uradi klipu ili ramac,ilija burin sabac,ili licno coveka kojem se to desilo u hr na autoputu pa je doslepan ducato u servis,covek drzi firmu ASO-LER inace prodaje opremu sirom srbije za vulkanizere,auto dizalice balanserke demonterke itd,ima stand na sajmu automobila u BG svake godine,nekazem da komonrejl nevalja ali to sam rekao tebi kao savet da pripazis na svoj stroj,svejedno ja sam za bos pumpu jer smo mi ljudi balkanci a usput kao sto sam rekao ja radim sa 5l jutro a ti druze pola jutra,malo mi puno tvoj trosi al ajd nek te sluzi da zaradis i da ga otplatis da skines banku sa vrata :cao:
 
znam ja druze koji su pritisci na dinama, to mi je posao ali ja ti kazem da nikad se kod nas nije desilo da dizna osteti klip, nekazem da je nemoguce, ali nije se desilo, evo do sada mi je bio kolega i res trade-a, ni kod njih taj slicaj nije bio od kako on radi, nisam cak ni cuo da dizna moze da iskrivi klip, znam da usled velikog pritiska mlaz moze da ga probusi kao busilica ali da ga iskivi nikad nisam cuo.....

ali ako je motor komon reil, i masina placena preko 100 000 evra, zasto b neko reskirao i sipao obican d2, zar to nije suludo, nekazem da se ne desava, ali to su balvani....

a sa ramacom i sa zeravicom radimo dugo i znam zasto sam nosio dizne kod njih, ili su u redu ili su zapekle, tako je bar kod nas :D :D :D
 
gregorije83 je napisao(la):
cugi nemoj me bas toliko bukvalno hvatati za rec,

Onda moraš biti precizniji, nisam ja rekao da ne može imati 3500rs u godini, može i više, ali za malo veći period nego 7 meseci, čista matematika. :cao:
 
ko sipa d2 u komon krelac,ovo sto sam ti sve pisao stojim iza tog a radi se kako vidis o auto i kombi vozilima,dali se desava i na traktorima kombajima neznam al nesumnjam,komonrejl sistem je relativno mlad program u poljoprivredii al vreme ce pokazati svoje kroz koju godinu pa se mozda setis mojih reci,dok je sve novo mora da radi al godine prolaze nervoznim korakom(pozdrav od bajage) :cao:
 
neki JD traktori iz devedesetih godina imaju komon reil motore, za ostale neznam ali znam da ti motori polako zamenjuju obicne motore, pogotovo kod jakih motora....u automobile i kobije se nerazumem bas posebno ali u traktore i kombajne se razumem, zato i pricam ovo....
a nije u redu sto mi nisi odgovorio koje si godiste i stuka koja ti je....
ali ok, nema frke, mozda te slike i nisu od mog kombajna :sta:, mozda ni nema kombajn :osmeh:
 
otvaranjem nove teme "majsor djura" tema "laverda" naglo gubi posecenost i vec je pocela da pada na dno naslovne stranice :osmeh:,polako al sigurno, ::pomoc:;
 
Laverda je trenutno pored Holanda i Clasa sigurno naj kombajn .
U clasa sam se potpuno razočarao od kad je u mojoj okolini zaribalo tri leksiona sa Catepilarovim motorima.Svima su zapekle po dve dizne i došlo je do spiranja stublina i do toga da su ti klipovi jednostavno zapekli.Srećom pa je to na vreme primećeno pa klipovi nisu ugledali sunce.To je velika sramota za švabu a o potrošnji tih kombajna neću ni da govorim.Inače se radi o leksionima 560.
Danas je kolega ugovarao laverdu od 250ks,4.8mheder,sve adaptacije i oba hedera, 5 slamotresa ,dva bubnja(ali prava).Cena je oko 120000e bez PDV.Još se nisu sve dogovorili ali bićete obavešteni ukoliko nešto od toga bude.
 
Da ali i švaba ne pravi te motore za ovakvu naftu kao što je naša (sa sumporom) . :cao:
 
didi ne ocjenjuju se kombaji po motoru, a naj posle sigurno nije do motora vec je do goriva koje je sipo gazda kao sto je i kiki reko
 
opa..............jel se to vec nesto dogadja o cemu sam ja pisao,comonrejl pravi cudo,rece ja da ce vreme pokazati svoje,normalno i da nasa nafta i eurodizel ::lose::,eh.....bos pumpa i klasicna dizna za nas balkance majka
@didi
netreba se razocarati u marku kombaja,nazalost mnoge marke kombaja danas nemaju svoje motore pa recimo kao klas ugradjuju mercedes katerpilar,perkins.......to sto se dogodilo a i sama potrosnja nije do klasa vec do proizvodjaca motora,nemoj se sekirati,sve ce to klas njima naplatiti a narocito ako su kombaji jos u garanciji,a ako je kombaj u garanciji a svaba dodje(sto je vrlo lako moguce)uzme uzorak goriva iz rezervara,posalje na analizu i...............prc,osta i bez garancije a svaba ti samo kaze aufiderzen :cao:,nabavite kvalitetno gorivo pa cemo razgovarati o garanciji, sto je najverovatnije i sam uzrok kvara motora i potrosnje nafte,opet laverda koliko znam koristi iveco motor a i italijani su podlozni istim problemima vise nego svaba,kao sto rekoh,sve ce vreme pokazati svoje,samo polako :cao:
 
iveko i sisu disel motore....

verovatno je do goriva, slazem se sa tobom, ali bez sumnje ko sipa euro disel na nisovim pumpama, avii ili tako nekim boljim pumpama nece imati problema....

cudni su nasi ljudi, imao sam priliku da odem kod ljudi i vidim da sipaju obican d2, bilo u kombajn ili traktor, kad im kazem da u slucaju da se nesto desi nece im vaziti garancija odgovor je da je ta masina dosta placena i sad najbolje jos da se trosi i na euro dizel...
 
Nazad
Vrh