Laverda

stigla nova gornja i donja sita za 3890...stara se rasklimala i rastimovala...ova nova su odlicna,ali je i cena takva..prava momacka.


Uploaded with ImageShack.us
 
Koje su vam marke lanci na uvodnom kanalu?
Kad menjate lezajeve koju marku koristite,i gde su proizvedeni?
Koliko bi dosla generalka motora za 3790?Da li se isplati ili potrositi novac na ulje?
 


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Poseta AC u Novom Sadu...kupljen poneki rezervni deo i bacili smo oko na nove modele...i jedna zanimljiva slika lezaja...tj i ono malo u kesici je lezaj...za neverovati koliko je to maleno.

---------- Poruka napisana 19-06-12 u 17:35 ---------- Prethodna poruka je 18-06-12 at 21:59 ----------

Da li neko od clanova zna gde mogu nabaviti drzac cetkica za elektricno ukljucivanje secke kombajna?znaci sistem ukljucivanja secke na prekidac...ako neko zna molim za neki kontakt,hitno je.
 
Komšija se ponovio.
wcg708.jpg
2wbuumg.jpg
15cdm3a.jpg
wk47is.jpg
Pa me zamolio da upitam sve "Laverdaše".Naime na pšeničnom podbubnju je bio tkzv. češalj (produžetak na zadnjem kraju) .Medjutim na kuku. podbunju nema uški za koji bi se taj produžetak zavrnuo .Dali to ima kod vas kada radite kuk ili ne ? Pozdrav svima.:ppozdrav:
 
Hvala. Već je rešeno.Imaju na kuku. one uške tj krogovi sa strane i tu paše .:ppozdrav:
 
Hvala. Već je rešeno.Imaju na kuku. one uške tj krogovi sa strane i tu paše .:ppozdrav:
Dobre su to masine...i reci prijatelju da na pogon hidro pumpe OBAVEZNO stavi jedan trodelni kais,mesto ovih sto ima na kombajnu...i neka stavi nove,kvalitetne lezajeve za visoke obrtaje na osovinu ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Trebam pomoć, planiram kupiti laverdu, točnije model 3500, međutim ista na uvlačnom grlu ispred elevatora s lancima ima onaj valjak sa šiljcima za ravnomjerno raspoređivanje mase pa me zanima kako se taj valjak ponaša u kukuruzu, oni šiljci mi baš ne djeluju pre gusto raspoređeni pa se bojim da nebi slabije vukao klipove te da nebi bilo previše loma na klipovima.
Nisam takav sistem vidio nigdje osim na laverdi pa se bojim kako će to funkcionirati budući da kombajn koji kupujem nije nikad vršio kukuruz.
 
.."kvalitetne ležajeve.." a koji su to kvalitetni ležajevi. Originalni? Po meni ne. Mehaničar koji održava John deere i Laverdu kaže da ležajevi na ovome prvom traju tri puta duže? Drugi mi mehaničar kaže da ležajevi SKF made in Poland ( sada ih prodaju za rezervne djelove- možda su različiti od ugrađenih ?) ne traju kao oni made in Italy. Tip koji prodaje ležajeve kaže da skf iz Italije nije kvalitetan kao onaj iz Njemačke ili Švedske. Odnosno da Švabe i Švedi imaju posebne manje serije koje su kvalitetene. Odnosno da bi on uzeo japanske. Ne treba robovati kutijicama sa natpisom već treba razmišljati o kvaliteti materijala i preciznosti obrade. Isto vrijedi za remenje. Multinacionalke su veelike ku..e, gledaju kako da oderu radnike i kupce. Majstorija je pronaći zamjenske djelove vrhunske kvalitete.
Da li je moguce umjesto originalnih pumpi staviti zamjenske, znači ne Bosch nego neke druge? Koje?
 
Evo jedne Laverde sa danasnjeg terena.Kabina , klima , secka i samo 2050 radnih sati .
vwpy5w.jpg
jqpa2o.jpg
2whqa10.jpg
2q9i9l5.jpg
 
Cena ove masine je 8000e na licu mesta, a interesantna je samo zbog toga sto se moze transportovati obicnim kamionom.
 
Ja sam vrsio pretprosle godine sa laverdom m120 inace imao sam takve kombajne od m100 do m132. to su kombajni starije generacije ali jako dobre masine.motor nosi perkins od 120ks ulaz 120cm keder od 3.40 do 4.20 ima dva kaisa sa desne strane koji pokrecu bubanj.Kombajn je preteca m132 iste performanse ali drugaciji limovi i komande .
 
Nazad
Vrh