Lamborghini

Pa onda poredjenje u odnosu na kabrio 558 ima član bojčetić.
Šalu na stranu, mora da bude mnogo bolji od rajke, tiši, ja sam imao belarus 820 i bio je prilično tiši od 558 sa kabinom. A moje mišljenje je da je arma još tiša od belarusa.
 
Hvala
Torpedo daj malo podataka?Potrošnja, ergonomija, udobnost pri radu itd.
Lambo je 2005 g, plaćeno 21000 sa prednjim utovarivacem.Za sada vuče cisternu svaki dan, potrošnja za nijansu više od Torpeda 75 u tom poslu. Brzi je skoro duplo pa tu štedi u transportu i gorivo i vreme,pa i gde nemoze brzo ide na manjim obrtajima. Menjac je 5 brzina * 3 polovljenja * 3 redukcije = 45 unapred i toliko nazad. Reverzer je odlična stvar osim što kad sednem u auto umesto da menjac ubacim u rikverc ja cepam po ručici zmigavca 😄😃.Klima, muzika, kabina odlična. Zvučna izolacija čista 10 ka. (Ne čuje se pumpa cisterne kad je sve zatvoreno)Uradio sam 11 ha vucnom tanjiracom 24 diska, dva prelaska, potrošnja oko 20l/ha Nisam baš precizno merio jer nije bilo odjednom i u više parcela je bilo. Trudio sam se da čestito uradim jer sam tek počeo uslužno da tanjiram. Zamenio sam ulja u menjaču 50 + l.i motoru, filtere ( 4 ima od hidraulike od kojih su tri veća ista a jedan mali koštao oko 7000), kaiševe kompresora klime , sve ukupno 41000 din. Receno mi je da ulje u menjaču,hidraulici menjam na 1200 sati. Ako neko zna tačan interval zamene bio bi mu zahvalan za informaciju. Na njemu su prednje nove gume 13,6-28 a zadnje 16,9-38 na 50%. Ove zadnje mi se ne sviđaju, mislim da su preuske. Za sada jedina mana je što ručna kočnica nije u funkciji i to mi je problem. Moram rešavati.
 
Promeni i ulje u prednjoj vuci i bocnim reduktorima kad si sve promenio.kod mene na dajcu ulje u motoru se menja na 250rs,na 500 menjas filtere od hidraulike a ulje u menjacu i prednjoj vuci na 1000.
 
Na tom intervalu i ja menjam ulja na Agrotronu.Ulja sam uzimao originalna, filtere original i Donaldson.
 
U motor uvek ide original a u menjac sam sipao mogul( ili motul) utto,filtere uzmem zamenske donaldson jedino pred filter goriva original jer je specifican pa zamenski nece da legne kako treba.prednji trap podmazujem na 50rs.
 
Meni on uglavnom vuce cisternu ali tu bas navrti dosta sati. Godišnje oko i preko 1000 (toliko je do sada torpedo pravio)pa mi brzo dolazi na red servis. Cisterna mu i nije neko opterecenje pa šta misliš da li je pametno malo produžiti intervale. Servis sam uradio početkom septembra a vec je blizu 200 sati napravio.
 
Kako mislite da je ulje iz originala?

Imali neka preterana razlika izmedju mann i donaldson filtera?
 
Preporuka proizvođača.Donaldson filteri mi više ulivaju poverenje u odnosu na original SDF koji su nekako čudni i smešni.
Torpedo menjaj redovno, nije to neka stavka u odnosu na popravke usled lošeg održavanja.
 
Kako mislite da je ulje iz originala?

Imali neka preterana razlika izmedju mann i donaldson filtera?
Motorno ulje kupim u ovlascenom servisu,kanta 20lit i dva puta promenim u motoru...

Maticu kod mene su potpuno isti filteri i original i donalson,nema razlike na oko sem natpisa jedino taj veliki od goriva,zeznut je jer se ne uvrce vec se nabije pa zakrene neka plastika,ako nije original hoce ponekad da vrati gorivo.
 
Nazad
Vrh