KWS hibridi

Tebi se onda isplati da ti posaljui brzom postom. Ja saljem drugu u Pozegu tako hibride kukuruza iz Stapara brzom postom.
 
zvao sam coveka i salje postom.
sto da im dam dzak vise nisam poludeo bre.
da mu ja placam more.da se brcka. cu vidim i hemija koje su cene kad bi teo isto da slika
 
kod men mikado 5500 sramota.
Kod mene metar drva 5000-5200 a kod tebe?
To su svi cari biznisa. U ovom slucaju meni skupa drva jer prevoz se placa za 300-500 km a to je haos...i sve to podize cenu..
a u tvom slucaju daljina od doradnog centra + ako je trgovac jedini u kraju ili dogovor da drze cene zarad dobrog profita.
 
Znate li mozda kakav je hibrid Kalimnos? Nisam nasao da se spominje u temi.
 
2m32y5w.jpg
 
Preporucio bi ti Kolumbaris FAO460. Na ovu losu godinu kod nas imao sam 5200kg po k.j. Par puta sam ovde pitao da li ga je jos neko sejao, ali se niko nije javljao. Ja sam prezadovoljan i vec sam narucio seme za ovu godinu.
 
Na koliko je sejan,koliko je dobio djubre?
Sejao bih ga kao predusev psenici,zbog veceg vremenskog perioda za obradu i spremanje zemlje za setvu psenice,zemlja je crna i teska,zaorano je 2kg map 12-52 i u planu je 2kg uree i oko 1,5-1,8kg kan...Jedino sto bi se kod mene skidao u klipu...:ppozdrav:
 
Sejan je na 21. U jesen MAP 120kg i pre setve 160kg uree po k.j. On je uglavnom namenjen za vrsidbu, za berbu u klipu moras paziti da vlaga ne sidje ispod 25%. Rizik je namenuti ga za berbu u klipu, a jesen bude kisivita, pa dok bude da mozes da udjes u njivu, a on spusti vlagu. Tada nista od beraca.
 
Gledao danas kws-ov katalog, grafikone, pa oni su napisali za svaki region da je neki njihov hibrid bio bolji od konkurencije za neki broj kilograma.
Neverovatno
 
To na prezentaciji danas? Bas su ih nahvalili da su bolji od konkurencije, svaki je rodio vise.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Tako i kod nas e sad ja sam ga probao i bome rodi ljepo bolje od ostalih što sam prije sijao.
Sad nezz hoce i kod vas pojeftiniti 30 posto kod nas ide cijena dolje jer ga neće džaba davat
 
Imacu ja ogled KWS pa cemo videti na kraju koliko je bolji ili ne. Pored KWS imacu i Pionir i DKC.
 
Ja cu na parceli od 3.5lanca po lanac od dkc, kws, i pionira iz grupe 400.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Imacu ja ogled KWS pa cemo videti na kraju koliko je bolji ili ne. Pored KWS imacu i Pionir i DKC.

To je prava stvar,da se pod istim uslovima obrade,đubrenja,zaštite vidi razlika u prinosu.To objavi i da se vidi prava situacija.Nadamo se da te neka od ovih semenskih kuća neće vrbovati da malo "bolje pripaziš" njihovo seme.
 
Nazad
Vrh