KWS hibridi

Jel ko sejao Kerbanis,hteo sam ove godine da probam koji hektar.
 
Rece mi promoter da je cenovno kao i Pionir,e sad nisam zvao da vidim tacno...Znam samo da je debo klip kao salama.
 
Gde se moze poruciti KWS hibridi ?? Da li moram da zovem promotera za moj region ??
Prosle godine sam trazio Kolumbaris ali nigde ga nisam nasao u okolini u apotekama.
 
Kerbanis je kukuružčina univerzalan za sve namjene silaža ,klip i zrno a ima sposobnost takozvani spiga flex ukoliko dobijete iz nekog razloga rijeđi sklop on ga nadoknađuje dužinom
 
Jugos jeste gledali u čardaku kako sad izgleda pošto se ovde kod nas kermes kvari i ljudi ga krune a konsens je isto kasni hibrid.?
 
Konsens odlican hibrid.Ogromni klipovi.Meni se nije kvario,mada ima na nekim klipovima kada se okruni tamniju sapuriku a mozda je razlog i kvalitetno djubrivo,Yara.Prinos detaljnije na prolece.
 
Nije dobro kad tamni šapurika a zbog đubreta nije potamnila nego zbog vlage i to je jedan od znakova da klip može da pobuđavi (izbacuje plesanj oko zrna) a kod kws-a je problem što sporije otpušta vlagu i ima veliki broj redova 20-24 a samim tim i deblju šapuriku koja ustvari pravi problem sa vlagom, ako se i često seje klipovi budu kraći pa se bolje slože u čardaku pa nema lufta a ovo tonjavo vreme idealno za kvar, cela nedelja kišovita i bez vetra.
Sad sam sve lepo i ohrabrujuće napisao, kako je tako je.
 
Sejali klipovi ko noge debeli sa po 22 reda zrna odlican
Ovo i ja popisujem samo sto kod mene upravo na njemu nije bilo ni jednog trulog zrna dok recimo kod dekalba ih je bilo poprilicno.Videcemo sta ce biti u prolece ali ocekujem da bude min.8000kg/kj.Jedino neznam kad ce pustiti vlagu na nekih 16% jer kod nas slabo ko uzima tel-kel.
 
KONSENS FAO 600 50000/87 eur
KORIMBOS FAO 600 50000/85 eur
KRASSUS FAO 560 50000/80 eur
KORAL FAO 390 50000/76 eur
 
Na nasem sajtu KWS-a pise da je kerbanis FAO 540, a na hrvatskom da je FAO 580, a na Turskom 450-500 :sta:. Jel' to ima neke veze sa podnebljem?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh