Kupina sezona 2018. plasman i cena

Pozdrav svima. Platio po 20-30 din.,a ne može da je proda po 200, prodaj hladnjaču,posadi kupinu i Bog da te vidi.
Nisam optimista ni za ovu godinu.
 
ti bre Zastitniku smorio si Bogaoca sa tim pricama o ceni,svaki dan samo menjas cifre,izredjao si sve od 10din do 300din i na leto koja god da bude cena reci ces kako si pogodio :haha: umesto sto visis ovde i mracis ljude sa pesimistickim stavovima,idi radi malo u te kupine ako ih uopste imas....ni ovih godina ni kad je bila losa ni kad je bila dobra cena nismo se mi pitali,tako da necemo ni sad kao sto nikada i nismo. Ako ti se ne svidja krcis zasad i reseno pitanje,a ako ces da radis onda nemoj da kukas i smaras sve nas ovde grupno.... Inace prosle god je hladnjaca tamiska iz panceva placala 60din plus pdv 8% tako da je cena glasila nesto manje od 65din i to je koliko znam bila najveca u celoj zemlji....kacio sam ovde kvite sa otkupnog mesta tako da ko ne veruje moze da se vrati u nazad na forum i naci ce dokaz da je tako,ko je redovno ovde seca se toga sigurno. nadamo se boljoj sezoni :osmeh: ajd u zdravlje svima braco :ppozdrav:
 
Ima li kakvih nagovestaja o ceni za ovu godinu
Sta mislite kog datuma ce poceti berba cacanke jer je vegetacija poranila
 
Cujem pozitivne komentare o ceni za ovu godinu, obicno sto se suska tako i bude, predhodne dve godine govorilo se preko cele godine o losoj ceni i bese losa.. Pu pu pu ne ponovilo se :) e sad koja je dobra cena za ovu god sa obzirom da su iza nas dve cenovno veoma lose, znaci moralo bi biti nerealno visoka cena da bi se izbalansiralo... Ja licno mislim da ce start biti oko 70 din pa u zavisnosti od kolicina cena ce ici na gore...
 
Cujem pozitivne komentare o ceni za ovu godinu, obicno sto se suska tako i bude, predhodne dve godine govorilo se preko cele godine o losoj ceni i bese losa.. Pu pu pu ne ponovilo se :) e sad koja je dobra cena za ovu god sa obzirom da su iza nas dve cenovno veoma lose, znaci moralo bi biti nerealno visoka cena da bi se izbalansiralo... Ja licno mislim da ce start biti oko 70 din pa u zavisnosti od kolicina cena ce ici na gore...

Ја на овом форуму негде прочитао прошле године да ако цена крене са 70 да ће касније падати а ако крене са 80 да ће касније ићи на горе. Е прошле године је бар у Трстенику и околини кренуло са 65- 70 а завршило упола од почетне. Е сада како ће бити ........ Надам се много боље јер би реално требало бити много боље.
 
Ја на овом форуму негде прочитао прошле године да ако цена крене са 70 да ће касније падати а ако крене са 80 да ће касније ићи на горе. Е прошле године је бар у Трстенику и околини кренуло са 65- 70 а завршило упола од почетне. Е сада како ће бити ........ Надам се много боље јер би реално требало бити много боље.

Ja sam to napisao ,i tako je uvek.
Prosle godine se pricalo o solidnoj ceni pa na kraju corak.Te su price bitne da se ispostuje komplet hemija i djubriva da trgovci ne ostanu bez zarade.Cena se ne zna ni kad pocne branje .Ne valja ni kad malina lose izlazi,tj kad nema ugovora za nju.Mnogo faktora ima da obori cenu.
 
Ја на овом форуму негде прочитао прошле године да ако цена крене са 70 да ће касније падати а ако крене са 80 да ће касније ићи на горе. Е прошле године је бар у Трстенику и околини кренуло са 65- 70 а завршило упола од почетне. Е сада како ће бити ........ Надам се много боље јер би реално требало бити много боље.

Kod mene npr 2015 god pocetna cena bila 70din izasla na 120 i pri kraju pala na 80, bio prosek stotinak dinara... U principu tu pravila nema, a cim se prica pozitivno nece biti losa cena vec nesto koliko toliko normalno, jer kad se pricalo o niskoj ceni punim hladnjacama itd bese losa cena...
 
Kod mene npr 2015 god pocetna cena bila 70din izasla na 120 i pri kraju pala na 80, bio prosek stotinak dinara... U principu tu pravila nema, a cim se prica pozitivno nece biti losa cena vec nesto koliko toliko normalno, jer kad se pricalo o niskoj ceni punim hladnjacama itd bese losa cena...

Ја се искрено надам да ће цена бити добра и радим као да ће цена бити добра. Слажем се да нема правила. Сећам се једне године када су откупљивачи тражили и оне зелене купине. оне које нису стигле до јесени да сазре и плаћали их солидно. Не желим да се сећам лоших година јер што је лоше нека остане иза нас. Са друге стране и коришћењем мрежа, заливањем, прихраном и тд. постижу се и квалитетнији производи те цена треба и то да прати.
 
Ја се искрено надам да ће цена бити добра и радим као да ће цена бити добра. Слажем се да нема правила. Сећам се једне године када су откупљивачи тражили и оне зелене купине. оне које нису стигле до јесени да сазре и плаћали их солидно. Не желим да се сећам лоших година јер што је лоше нека остане иза нас. Са друге стране и коришћењем мрежа, заливањем, прихраном и тд. постижу се и квалитетнији производи те цена треба и то да прати.

Kad ide ono ide i zelena i zrela i svaka... Pre jedno desatak god ja je prodavao po 8 din za kg, da bi posle godinu dve prodavao po 178....
 
Kakvo je stanje kolege kupinari?
Verujem da nema problema sa bolestima, ali je moguce da grinja radi svoje, jer su joj pogodovale ove visoke temperature?
Kod mene Cacanka juce izbacila prvi cvet, a TF verujem da nece jos minimum deset dana.

Ja predvece krenuo radi preventive da joj uradim koktel slavol,mankogal,nurel d i envidor, ali me na pola prskanja isterala kisa, tako da cu veci deo morati da ponavljam u ponedeljak, i da uradim ostatak.
Nadam se da koktel nece izvetreti u pupmi za prskanje, bilo bi bolje sutra da se uradi, ali ne pada mi napamet jer je veliki praznik.
 
Poslednja izmena:
Stanje je dobro,osim sto je loh nes bas rano poceo da cveta.Danas obisao,nadjubrio kan-om,otvoreno,kolko mogu da procenim 30-40 posto cvetova.Ako nastavi lepo vreme,prva berba bi mogla da bude oko 20-25 juna.
 
Hvala na komentarima,odustajem od treceg puta,dosta mi dvaput :osmeh:.Ovo je prava svrha foruma,da se kritikuju oni koji grese,pomognu oni koji ne znaju.
Od nekih sam cuo da folijarna prihrana kalcijumom nema karencu i da prihranjuju kupinu i u vreme berbe,a na nekoj deklaraciji sam procitao da kalcijum moze folijarno do 20 dana pred berbu,pa neka iskusniji daju komentare.
I uopste ako neko hoce, neka napise program folijarne prihrane od cvetanja do berbe.
 
Nazad
Vrh