kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
.

kao što sam obećao krecem sa imenima .grof milutovac-neozbiljan za manje kolicine,tempo tj trstenik najveci prevarant od kad radim.jedno 20god malinu a oko 15 kupinu. Srba djordjevic ok na placanju prepurucujem saradnju sa njim.ne gleda da zakine.sloga ts nula,raka pleš-ok covek kupuje dosta i moze da se saradjuje,vlada ilic ok dosta postuje sa cenama,miker produkt-ok al ga zezaju krupni.koci sa parama al ne ostaje dužan,lacko ili ti voće produkt ok za saradnju.korektan iskren i delom odredjuje cene,slavo pecic budim grad,svaka pohvala,najrealniji,najposteniji.svaka saradnja sa njim.ne da je fer već covek od reci u minut.nema uvrtanja.menex kruševac ok za saradnju.sve u svemu jovanovic-tempo trstenik što dalje.ima pricu i pare a nema rec ni karakter.za izbegavanje.1god te navuce 2 ti sjebe. Saradnja sa slavom pecicem i izbegavati saradnju gde se 1 pita.saradjivati sa porodicnim firmama.šta ako taj 1 se razboli ko ce da isplati.mondi kv-ok za saradnju od kad je englez usao.sikoberi kv ko ima cacanku ne kupuju,traze kvalitet malo jaca cena i dodje na isto.kad ne kupuju sve sorte.

- - - - - - - - - -

Sve u svemu saradnja sa budimgradom, nikakva saradnja sa tempom ts. Cim covek cosav bezi te od njega sto dalje.za dinar bi se ... I jos ko daje njemu pazite se vage,pazite da standardnu kutiju k240 racuna 550g a ona 500g i cuvajte se price.kod svih mozete ako dajete svezu a zatreba vam 200-500e ili zavisi koliko robe imate da uzmete unapred neki dan u toku berbe dok cosavi uvek drži da on duguje.kao da ce neko da ga zezne za par stotina e.ma ni 10e ne da.i ne treba mozda jer nema poverenja a meni duguje vec 2 meseca kutije neke.kaze nije prodao robu.a prepakovao u njegove nego da na reciklazu i tu ce da stekne.dabogda bio najaci otkupljivac a ipak mu nemalo dosta da leci decu ako ih ima.da od kradje na vagi zaradi.e pa nece moci a da ne leci nekog na kraju
 
pa nije to sve.merlini vratari-kasne sa isplatom.15dana kazu a plate.,proslo jd 25 dana.ma njima je to sitno.što uzimaju ako je sitno neka trampe robu izmedju sebe kao što se i radilo letos sa vino zupom.vinozupina malina isla na 210+...kod pojedinih gde smo i mi sami davaki.naravno bez ulaza robe u zupu.vino zupa plaćala 194,4 din malinu skoro celu berbu.isplatili i verovatno se pravi put za sledecu godinu da privucu pa da zavrzu mada su do ove god oni dirigovali cenu ove god ih malo ko isratio sa cenom.sitan sam ja ne znam puno i bolje ali što sam video to sam pisao.biće detaljnije za par dana kad budem raspolozen jer mi nije sva roba jos isplaćena i ako je to sita za mene je dovoljno.ko nece da uzima slobodno neka kaze.ne kupujem od tebe,sitan si,losa roba... A kad uzmu i to sitno i to se ne plati.3 hladnjace su na tapeti do srede opet.da znaju ljudi gde da se paze.
 
kod vecine ti je cena kao tonfri.bice bolje cim se pojavi kolicina i obale cenu cacanke.pitaj vece hladnjcare sta sade,nove sorte al ne gase ni cacanku .nikad se nezna i vilamet je trebao da se gasi polako sa mikerom i nije uspelo
 
Poslednja izmena:
Znam da se prica, ali u okolini Sapca ne znam ni jednu hladnjacu koja je otkupljuje. Mozda bude jednog dana. Po mom misljenju cacanka ce opstati, jer je to industrijska sorta. E sad te price prodavao se loch ness po 200 i vise dinara, traze ovi i oni. A ja pitam gde? Jer trziste uredjuje cenu, bilo ono uredjeno ili ne.
 
Kod mene u selu ima covek Lok Nes vec peta godina i uglavnom daje na pijac dolaze mu kupci. Mislim da ima cenu 200 dinara ali u sitno pakovanje. Kupina je stvarno kvalitetna prava stona sorta , jedina mana joj je slaba rodnost u odnosu na Cacanku.
 
U nekom inostranom clanku sam procitao da je rodnost do 21 tone. Sad pitanje je kakva je kod nas zbog klimatskih uslova, tu informaciju nemam. Sitnija je, manje produktivna jer je rod kvalitetniji, ali po mom misljenju veca je mana prodaja nego rodnost. E sad, kad kolicije ove kupine jednog dana budi bile pristojne onda ce i hladnjacari poceti da razmisljaju o njoj.
 
Ja sam ove godine ubrao tek po neku koja je ostala jer sam sekao stare rodne grane da bi vise izrasle mlade i po meni su dosta krupne i extra ukus imaju, sad za rodnost se isto prica svasta ali sigurno da dosta manje radja od cacanke, samo nek cena bude zadovoljavajuca pa je i lakse obrati kad je ima manje :haha:
 
.

Sto se tice tempo-ts koji sam prozvao i oznacio negativno.dobio sam poziv od tog ,krupnog, hladnjacara i njegovih radnika.bice razgovor izbacen tako da svi cujete prevaranta
 
Poslednja izmena:
pozz narode vidim ima zivih jos u temi samo da javim da mi u R.Srpskoj nismo jos dobili cijenu a kamoli pare kad ih pitas oni kuliraju:sjasi:
 
Mi smo dobili cenu. A pare........................ Niti spominje, a prosle godine 7 dana posle berbe je sve isplatio. Komsinica uspela da iscupa nesto vrlo malo.
Sam otkupljivac(hladnjacar) nikog nije zavrnuo, svima je uvek uredno isplacivao i svi ga hvale. Ovaj sto radi za njega isto je sve isplacivao relativno brzo, no verovatno se oduzila berba pa dok svi uberu kajmak, nama ostane surutka
 
Preporuka za sikoberi kv,plaćena malina pre 1,5 mesec po odlicnoj ceni.samo što je uplacena na racun od oca koji mi nije reko da su uplatili.i sam se cudim dali je moguce da posle ok saradnje ne uplate.ipak uplaćeno,cena više nego korektna.izvinjavam se sikoberiju na tome da nije plaćeno jer sto se tice korektnosti kod njih pre puste pare nego što ubaciš karticu.
 
Koja je to dobra cena za malinu,ako nije tajna?


Kao i u svakoj dr. proizvodnji .... Ako je proizvodna cena 90 do 105 din onda je realna prodajna cena 190 do 210 din
A dobra cena je od 230- 250 din , vise od toga je exstra cena....? +,- 20 din.

To vazi samo za nase uslove dokle god traje BESPARICA I cena rada niza od drugih normalnih Drzava...?

Napomena..... proizvodna cena u mnogo... zavisi od vremenskih prilika-neprilika.,Kao i od domacina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh