Kunići mešane rase za svoju potrebu

Odg: Svaštara

frki1 je napisao(la):
Kod mene se okotila 8.3., prvi joj je okot i ima 9-10 komada. A druge 2 ženke sam paro kad i ovu, ali vjerojatno nisu ostale skotne ( stric mi je posudio mužjaka, pa sam ih pario sve 3 zaredom).Kada sam skužio da vjerojatno nisu skotne nosio sam ih nakon 10 dana kod ovnolikih mužjaka, i od tog parenja one su dvanaesti dan počele skupljati sijeno, trebale bi se okotiti 18.03.
Post je spojen: [time]1268273217[/time]
_________________________________________________
Zanimljivo kod kunića- super su jeli kukuruz uz ostale žitarice, jutros ih idem nahraniti a oni fino pospremili kukuruz u jedan kut hranilice a ostalo pojeli,ništa ne mijenjam.
Tako i skotne ženke, ostavljaju kukuruz i ječam, jedu pelete i zob.Ništa neću mijenjati, valjda im za prehranu mladih nefali
Ако су још дванаестог дана почели да скупљау сламу пуштај опет тотије лажна трудноча
 
Odg: Svaštara

Misliš da je lažna trudnoća?Ja sam mislio da su taj dan počeli skupljati jer je to bio 22 dan od prvog parenja.
I sada kupe sijeno, a obično kod lažne trudnoće to prođe 18 dan nakon parenja, danas je 23 dan od drugog parenja.Ubacit ću im nekog mužjaka da vidim kako reagiraju
Obično se kod lažne trudnoće ženka i očupa oko 15-og dana nakon parenja, moje još nisu
 
Odg: Svaštara

sve sto je pre tri nedelje i jedan dan cupanje pravljenjne gnezdo itd garantovano tije lazna trudnoca
 
Odg: Svaštara

SaskoMk je napisao(la):
sve sto je pre tri nedelje i jedan dan cupanje pravljenjne gnezdo itd garantovano tije lazna trudnoca
ko kaze da je 100% lazna trudnoca....kod mene se desavalo da prave gnezdo 15 dana na polovini trudnoce i naravno prime muskog bez problema,ali ono vidi okote se tacno kad sam ih prvi put pustio...svaka promena utice na njih cak i promena hrane...to ce vam svako strucniji reci...ja sam od januara do sad imao cetri slucaja...evo sad isto treba da se okoti jedna koja je na pola vremena pravila gnezdo i davala znake trazenja muskog i primila je bez problema,ali 100% ce se okotiti na vreme od dana prvog pustanja...
 
Odg: Svaštara

MikiPalić je napisao(la):
SaskoMk je napisao(la):
sve sto je pre tri nedelje i jedan dan cupanje pravljenjne gnezdo itd garantovano tije lazna trudnoca
ko kaze da je 100% lazna trudnoca....kod mene se desavalo da prave gnezdo 15 dana na polovini trudnoce i naravno prime muskog bez problema,ali ono vidi okote se tacno kad sam ih prvi put pustio...svaka promena utice na njih cak i promena hrane...to ce vam svako strucniji reci...ja sam od januara do sad imao cetri slucaja...evo sad isto treba da se okoti jedna koja je na pola vremena pravila gnezdo i davala znake trazenja muskog i primila je bez problema,ali 100% ce se okotiti na vreme od dana prvog pustanja...
Ја то кажем за тебе незнам али код мене стлно је испадала лажна трудноча
 
Odg: Svaštara

Vidjet ću, jedna od njih je u zadnje vrijeme i pojačala apetit. Šteta što ne znam palpacijom utvrditi
 
Odg: Svaštara

Ipak je najsigurniji način provere skotnosti je palpacija. Mi kod naših ženki to radimo između 11-18 dana skotnosti.
 
Odg: Svaštara

Ja ni neznam kako se to radi... A i bojim se da je ne povredim!
 
Odg: Svaštara

Ako moze objasnjenje u vezi ovoga ni ja nerazumem kako se to radi (palpacija) a nisam u mogucnosti da navratim.
 
Odg: Svaštara

Probat ću,skotnost se napipava kroz trbušni zid ženke. Obuhvati se trbuh zeca sa šakom i sa blagim pritiscima se propušta trbuh kroz prste.
Uh prilično zamršeno zvuči, u praksi je puno lakše. Ono što treba da se oseti prstima su loptice veličine višnje do oraha (zavisi koji je dan skotna ženka),glatke i klizave koegzistencije. Ne treba da se pomešaju sa kuglicama izmeta , sa bubrezima ili sa mokraćnom bešikom. Važno je poznavati položaj unutrašnjih organa.
.
 
Odg: Svaštara

koni je napisao(la):
Probat ću,skotnost se napipava kroz trbušni zid ženke. Obuhvati se trbuh zeca sa šakom i sa blagim pritiscima se propušta trbuh kroz prste.
Uh prilično zamršeno zvuči, u praksi je puno lakše. Ono što treba da se oseti prstima su loptice veličine višnje do oraha (zavisi koji je dan skotna ženka),glatke i klizave koegzistencije. Ne treba da se pomešaju sa kuglicama izmeta , sa bubrezima ili sa mokraćnom bešikom. Važno je poznavati položaj unutrašnjih organa.
.
Uspeo sam da ih sve utrefim,oseti se lepo ako je skotna...na jednoj cu sacekati jos malo jer nisam siguran...
 
Odg: Svaštara

bjess1.jpg

Mene zanima da li je razmak od 2 cm izmedju letvica prevelik za ovu rasu , ciscenje funkcionise idealno ali mu mozda nije udobno ?
 
Odg: Svaštara

Ja imam 4 skotne zenke, pa ako da bog skoro u isto vreme treba biti kotenje :ppozdrav:Sutra dodajem sliku o mojoj zveri cincili, opasna je to zver :haha:
 
Odg: Svaštara

BOJANSD je napisao(la):
Mene zanima da li je razmak od 2 cm izmedju letvica prevelik za ovu rasu , ciscenje funkcionise idealno ali mu mozda nije udobno ?
Ja mislim da bi trebalo gušće!
 
Odg: Svaštara

@ BOJANSD

Pa da mu je udobno i nije jr se i na mrezi 2x2 teze krece a kamoli na ovim dugackim rupama, lako im propada noga. Najbole je da ostavis knjigu zalbe pa nek se kunic izjasni.
 
Odg: Svaštara

pa svi koji imaju kunice srednje rase koje podnose zicani pod bi trebalo da im stave isti jer ima puno prednosti :D :D ::svaka cast:: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh