Kunići - literatura

Evo jednog mog tutoriala za izradu hranilice za kunice u varijanti sam svoj majstor. Niste u obavezi da je potrazite u knjizari slobodno je stampajte umnozavajte necu nikog tuziti za autorska prava :haha: Tutorial mozete skinuti sa sledeceg linka:

http://ifile.it/1v4isge

Kad otvorite link treba da kliknete na dugme Request download ticket tada se ucita ponovo stranica zatim kliknes na dugme Download i onda skida izabranu knjigu.

pozz od vaseg kopajka aka Pajko

Da se nadovezem na stari post evo novijeg i boljeg modela hranilice. Kod starog modela se ipak nasao po neki bezobrazni kunic koji je nasao nacina da izbaci hranu i iz nje. Sa ovim novim modelom to im nece poci za rukom da ne kazem sapom :)
Ko je napravio stari model a ima po nekog kunica da mu izbacuje hranu moze da prepravi da bude kao ova nova sa 2 male izmene.

Pored prikazanih slika hranilice mozete skinuti kompletnu tehnicku dokumentaciju sa svim dimenzijama koje su vam potrebne za izradu ovakve hranilice.

Skini dokumentaciju sa sledeceg linka >>> http://ifile.it/9mk0r5d <<<

312uw7k.jpg
 
Ljudi, tek sam vidio da ovdje ima link knjige Antuna Gjurića - ''Kunićarstvo'', baš sam neki tupan, slamam se tražeći knjigu po netu a ovdje se nudi na tanjuru... :))) Ali postoji problem, neće mi linkovi, kako za tu knjigu, tako i za knjigu ''Rabbit Raising''. Pomozite ljudi, zaista želim te knjige....

P.S. Pročitao sam kompletnu ovu temu, i stvarno svaka vam cast ljudi, kad ste ovako spremni da uložite truda i postavite ovo što ste već....naročito ePajko, kralj je zaista...:)
 
Pokusavam da skinem ovu knjigu ali mi traze da platim nekih 5 , 9 ili 59 dolara ! Kako da je skinem a da izbegnem ovu naplatu?
 
Pa ako te ne mrzi narezi na CD pa posalji postom mislim da te nece skupo kostati a nadoknadicu ti troskove kad se sretnemo uzivo negde
 
Jedna velika molba za ePajka i ostale :
Vecina linkova koje ste dali za download kniga vise nije aktivna!
Molim kopajka da reuploaduje, ili da mi posalje na mail uputstvo za izradu hranilice, pa cu ja uploadovati.
Dobar nacin za upload je dropbox ili google drive, vecina ovih ostalih hostong servisa posle odredjenog vremena izbrisu fajl.
Molba za peta1 (admin ili moderator): Da li je moguce editovati prvi post i u njega staviti sve linkove koji su ovdje spomenuti, npr:
1.antun grujic - kunicarstvo - link
2. roman kopidanjski uzgoj kinica - link
3. Epajkov model hranilice, poslednja verzija -link
 
Bice sva literatura ponovo postavljena ukljucujuci i hranilicu samo da pronadjem dokumentaciju. Mislim da ce do vikenda biti postavljeno necu da obecam 100% ali cu se potruditi. Pozz

- - - - - - - - - -

Spisak Literature o kunićima:

Anton Grujic - Kunicarstvo

Darko Grbesa - Hrana za zivotinje

Djordjo Dusanovic - Ujednacavanje legala broja mladih po zenki u porodicnom gajenju kunica

Dusan N Kovacevic - Normativi u ishrani kunica

Dusan N Kovacevic - Svarljivost proteina u ishrani kunica

Ferenc Sili - Kunic

Milos Arandelovic - Gajenje kunica

T. Balenovic - Kunicarstvo

Uzgoj kunica - Roman Kopanjski

Velibor Drakulic Zoran Kosovic - Kunicarstvo

Napomena:
Sva literatura koju sam postavio je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava, stoga ste dužni da svaku knjigu koju skinete sa linka (nakon pregledavanja) uklonite sa Vašeg HDD-a! Ukoliko Vam se sviđa prelistana knjiga kupite je u knjižari!



Pajko-va hranilica za tovne kuniće u varijanti sam svoj majstor:

Pajko-va hranilica za tovne kuniće

Pozz za sve kunićare sa ovog foruma :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Opet na engleskom, publikacija FAO (Food and Agriculture Organisation of the United Nations) o uzgajanju kunica, THE RABBIT Husbandry, health and production, tj Zecevi, uzgajanje, zdravlje i reprodukcija.
link
http://www.fao.org/docrep/014/t1690e/t1690e.pdf
Odatle saznah da zenka na kraju trece nedelje od okota proizvodi i do 250 ml mlijeka!!!
A kad se uporedi mlijeko zecice sa kravljim mlijekom...
No code has to be inserted here.

Znaci u svemu duplo ili troduplo bogatije, osim u laktozi, kolicina laktoze u zecjem mlijeku je mnogo manja. Inace laktoza je supstanca iz mlijeka koja je odgovorna za alergijske reakcije (netolerncija laktoze kod ljudi, tj ljudi koji ne mogu da podnesu mlijecne proizvode).
 
Poslednja izmena:
ZNA li neko da li ima novija literatura o kunicima bilo nasa ili strana[prevedena]jer ovo do sada sto sam citao sve je iz osamdesetih godina.
 
Nazad
Vrh