Kultivatori (špartači)

Dragan dmb kako se ponašaju koplja iza traga traktora?Da li sa njima nema problema u gušenju ako na parceli ima gorušice?Kod mene su pačije nogice koje su izrazito tupe i hteo sam da ih zamenim za samooštreće da bolje podsecaju a kada sam pročitao tvoj post gore trgao sam se i našao i nebranom grožđu jer je samooštreća kvalitetnija nogica oko 3 eura što nije bezazleno u odnosu na cenu koplja.

mora samo da se usteluje da svuda ide ista dubina rada s opruga npr sredina i krajevi idu dublje ako je sve nastelovano isto. Zato sam iza traga stavio 2cm dublje da idu s opruge i radi ekstra svuda hvata ne preskace nigde, bas danas sam radio usluge na jednoj njivi gde je bilo svakakve trave i to visina divljeg sirka oko 60cm cicak oko 30cm i na polju odradi perfektno znaci nema travke jedne jedino na vrsti ako je trava vislja od 12--13cm nemoze da zatrpa sve jer toliko ogrce kada je kukuruz oko 40cm da moze da se ide brzo

ali zato kod mene je bila kombinacija adengo u 2 lista i kada je kukuruz bio 40cm trava je bila oko 6-7sm taman je sve pokrio perfektno i vise ovu kombinaciju ne menjam

znaci dosad mi nije zagusio nigde jedino sam primetio da hoce malo trave da se zakaci za zadnje s opruge ali ide bez problema tj ne ometa rad i kada se podigne na kraju sve ispadne dole i ostaje sve cisto

a drugar koji je uzeo pacije nogice je rekao da za sledecu godinu kupuje koplja
 
Modifikacija IMT špartača za zagrtavanje verzija: 3.2 (finalna)
f1efb27afa818ac89531035095625591.jpg
efb19328959af493c6847413c2670b1a.jpg
 
Sorry za off topic,ali koliko kg djubriva stane u te kutije ?.Inace jos bi lepse zagrtao da si malo priblizio zagrtace blize redovima,za oko +- 5 cm :).
 
Sama dimenzija raonika u odnosu na stare smanjeni, tanji i kao plastelin su tvrdi. Kad ostrim stare nikako ga naostriti koliko brusilica skace ali se tesko i tupi, ovde kod Plamena moram da pazim ako prislonim malo jace malu brusilicu caskom obrusi bas vise nego sto treba.
 
Ja sam uzeo plemen samoostrece i u pravu ste,za zaobici..nije ni cudo sto su najjeftiniji..tupanjac mislim da su bolji..
 
Onda Huđik?Šta mislite dali bi na imt-ov špartač mogle da se stave S opruge ali na one postojeće uzengije što drže motičece?Znači bez varenja jednostavno dali bi te uzengije mogle da drže profil na koji bi šrafio S oprugu od spremača?
 
Zavisi od tipa nosača s opruge,ja sam bez varenja ubacio u uzengiju cev 5x5 cm i na njih montirao nosače S opruga.Drugar je morao variti standardni držač.
 
Kod mene su zadnje motike gotove trebao bih da kupim nove,pa razmišljam ako bi bez puno prepravke mogao ubaciti S opruge kod mene na spremaču sa kog bi skinuo opruge nisu ovakvi držači kao ovi žute boje...mislim da je tamo flah 50-60mm,na koji se šrafi opruga?
 
Nešto ći izmajmunisati,Hvala kolege.Šta mislite ostaviti srednjiu klasičnu motiku a ove dve staviti sa strane ali bez pačijih nogu klasične,kako bi to radilo šta mislite?
 
Poslednja izmena:
Srednju klasicnu i dve opruge stavi, ali sa pacijim sapama, ne koplje, ako stavljas koplje moras dve sa strane i jednu iza, ali onda oce da gusi.
 
Nazad
Vrh