Kultivatori (špartači)

spartac je polovan,cim je stigao u avliju odma sam ga ofarbao...a kako radi to ce mo videti...
 
Na koji način funkcioniše upravljač na ovom Rau špartaču? Jel španeri na polugama hidraulike moraju biti popušteni ili zategnuti tokom rada? I da li je crna šipka-stabilizator što ide od piramide prema držaču sedišta u radnom položaju u fiksiranom stanju kao na slici?

 
Poslednja izmena:
Španeri na traktoru treba da budu labavi a topling u šlic rupu i u radu treba da je klin toplinga u šlicu slobodan, šipka stabilizator sedišta i točak za upravljanje treba da otključaš u radu (onaj osigurač kod kormana u obliku slova U povučeš ka sebi i okreneš ga u stranu i onda je točak za upravljanje slobodan), točak mora imati dobar čistač da ti točak čisti od zemlje da bi lepo upravljao, ovaj tvoj još može da ide ali ga treba vremenom promeniti (čistač).Inače može se i nogama upravljati dok se para ako je prljava njiva pa guši onda pratioc može u hodu da pomalo čisti bateriju sa nekim drvetom ili žaračem od metala.
 
Dubinu rada motika zadaje kopirni točak za svaku bateriju ponaosob, a podešavanje se vrši podizanjem ili spuštanjem samih motikica
 
Pozdrav,hteo bi zamoliti clanove koji su u mogucnosti da mi pomognu.Imam imt dvoredni spartac kojeg sam polovnog kupio.Dobio sam i depozitore sa njim ali bez njihovog drzaca i bez onih delova pomocu kojih se pricvrscavaju na svoja mesta odmah iza kopirnih tocaka.Ja sam bio ubedjen da se pricvrscuju identicno kao zadnje motike medjutim ustanovio sam da recimo vec ni cug (cuppant ili vec ko kako naziva) ne pase napred jer nazad razmak rupa je oko 8 cm a napred gde bi se trebalo staviti depozitori razmak rupe je oko 9,5 cm pa onda i to pitanje dali i onaj jastuk odlivak pase itd,itd....Znaci uopste kako se to pricvrscuje?Posto kazu da jedna slika govori vise nego hiljadu reci dali bi neko mogao izbliza da ga slika?
 
@zszolika

Evo obeležene mere na slici,mada nije nešto lepo odrađeno ali razumećeš,sve je isto osim širine uzengije čija je unutrašnja mera 70mm,a od centra do centra je 95mm.Međutim takve uzengije se prave po standardu i mogu se kupiti na vašarima,ili prodavnicama rezervni delova.


9h58ns.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam te ulagace za djbre sam pravio i rade odlicno posao po uzorku na fabricki.A ovi cugovi ja sam to i zaboravio kako se ucvrscuje boga mi sada idem da vidim kako bese to je tada stavljeno i nije vise dirano pa sam i zaboravio
 
Španeri na traktoru treba da budu labavi a topling u šlic rupu i u radu treba da je klin toplinga u šlicu slobodan, šipka stabilizator sedišta i točak za upravljanje treba da otključaš u radu (onaj osigurač kod kormana u obliku slova U povučeš ka sebi i okreneš ga u stranu i onda je točak za upravljanje slobodan), točak mora imati dobar čistač da ti točak čisti od zemlje da bi lepo upravljao, ovaj tvoj još može da ide ali ga treba vremenom promeniti (čistač).Inače može se i nogama upravljati dok se para ako je prljava njiva pa guši onda pratioc može u hodu da pomalo čisti bateriju sa nekim drvetom ili žaračem od metala.

Ta poluga koja je ofarbana u crno mora da bude zakačeno tu gde je sad da bi mogao ponerati ceo špartač i sa pomeranjem u druge rupe pomeraš da upravljački točak u koji red da ide.
 
Kultivatori (špartači)

Jel ko gledao ovo?
Kakav je u poredjenju sa hudjikovim, jel rade depozitore?
 
Atilla, jesi li radio sa takvim špartačem? Ja sam ga skoro kupio a nije mi u potpunosti jasan mehanizam. Jel na kraju u radu treba šipka stabilizatora da bude zakačena ili otkačena?
 
Ja kad sam proletos tržio sebi 6-oredni špartač zarepu zvao sam razne proizvodjače, najjeftiniji je kod tupanjca, a veoma skup majevički, čak preko 3000 evra. A zaštitne diskove cene kao svoj bubreg. Na kraju uzeo polovan za 450 evra sa sve zaštitnim diskovima i skoro novim motičicama.
 
Ja isto radim sa tupanjčevim ali mi se svidjaju ovi sa s oprugama. Nisam siguran dali ako bi menjao uzeti i depozitore?
@sasak znam druze cena dupla
 
Nazad
Vrh