Kukuruzni adapter za kombajn

8f5b02c17d6c8903776c0d3e4bf10db7.jpg

8591f8904d4395360f2301297ab43d28.jpg

Ovaj je pre neki dan skidao komšiji kukuruz.

isti kao moj radi bolje i sitnije od rotosecke ako su svi nozevi dobri i zazori izmedju istih pravilno podeseni tada nema preskakanja sve je ravno odseceno od zemlje a i najvecu masu zaore plug imt 755
 
Poslednja izmena:
e kad svako svog konja fali da i ja kazem nesto......
nijedan taj adapter koji ste spomenuli nije ni do kolena olimak dragi...........:svinja:
 
E sada jedno pitanje na koje na forumu nisam nasao odgovor. Koliko je recimo za kombajn 200ks optimalan ulaz kukuruza po jedinici vremena u kilogramima? Hocu da izracunam optimum redova i brzine kretanja (po meni do 10km/h da bi tarupiranje bilo vrhunsko, da zanemarimo brend), uzevsi u obriz prinos i snagu motora kombajna (spram snage su i ostali delovi kombajna, pa se moze reci da protok je uslovljen snagom).
 
@Matic
Slazem se ja sa tobom, ali vecina kombajna je to uskladjeno propusna moc i snaga motora. Nema svrhe motor od 300ks a propusna moc Zmaja. Neko je to izracunao (inzenjer - napravi te dve promeljive u korelaciji).

Uzmimo za primer Claas Tucano 320 koji je jako zastupljen kod nas poslednjih godina, sto zbog cene, sto zbog dovoljnog ucinka za srednja gazdinstva. Kolika je njemu propusna moc u sekundi, tj koji je optimalan heder kada je 10t/ha kukuruz i kada se krece 8km/h?
 
NIje to bas tako boceticu sve kako izgleda.....evo ti jedno pitanje,zasto jedan kombajn sa istom propusnom moci ima vise tipova mootora,150ks 170ks 220ks
 
Nazad
Vrh