Kukuruzni adapter za kombajn

Koliko sam shvatio, ova greda na adapteru da je tako nazovem ili kockasti profil, treba biti ravna, kad postavim na nju vaser vagu. Pomoglo mi je mnogo, hvala punoo.. :ppozdrav:
 
ovo je tako ispalo ali ja sam sekcije gadjao u pravcu grla nagib je blazi i ne ispadaju korenovi ispred sekcije a i ima visinu kad se podigne
 
Evo obecanih slika.. Slike kad je tovaren na kamion
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Slike kod kuce
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@ Same
Evo male pomoci i od mene moj je bio adaptiran za Fara kod prethodnog vlasnika pa sam ga sam preradjivao_Ovde se vidi pogon samo nazalost jer je skinuto kacenje a kacenje je koliko se secam isto jednostravno bez uglova grlo kambajna ja samo paralelno nalegalo.
dsc00373.jpg
[/IMG]
dsc00374.jpg
[/IMG]
dsc00525.jpg
[/IMG]
dsc00526.jpg
[/IMG]
dsc00527.jpg
[/IMG]
dsc00528.jpg
[/IMG]
 
Imam problem sa adapterom, uhvati koren pod ovim uglom kao na slici i ceo spuz stane, a sve ostalo radi, i privodni lanci nabacaju i dalje, pa moram da stanem da izbacujem klipoe i lisce i trazim gde se koren zaglavio. POnekad ima i 2 zaglavljena korena, ne na istom mestu. Kad odglavim radi odlicno. Ovo se posebno cesto desava ako je krupnije korenje.Neznam gde da trazim kvar, sve mi deluje ispravno, rasturali smo vec tu pogonsku osovinu :sta:

 
Vjerovatno na pužu postoji lamela koja prokliže kad dođe opterećenje. Ili je masna ili istrošena.
Pustiš ga u pogon pa kad stane pogledaš sa strane gdje proklizuje.
 
Farmer treba da može puž da se spusti niže to jest bliže stolu da se smanji zazor i onda klip nemože da podiđe pod puž, postoji negde u literaturi koliki zazor između puža i stola hedera.
 
Da ovde u banatu kad se prica o kukuruzu i kaze koren, misli se na klip.
U vezi spuza, ako ga spustim nize, onda ce zaglavljivati manje klipove. Gledao sam kod jednog zmaja, i otprilike je isti zazaor, stim da njemu ne pravi probem, a kod mene malo malo pa zaglavi.
Ima tamo ona spojnica na preskakanje, nije podmazana i opet ne vredi. Mozda treba da stavim novu:sta:, ako je ova preskakala kod prethodnog vlasnika, pa se izlizala, i sad oce da pravi problem. Jos mi to ostalo od ideja, i vise neznam sta bi moglo biti.
 
Moj komšija traži da kupi četvororedni adapter za kukuruz sa fabrički ugrađenom rotosečkom, da je iole novije proizvodnje, i da je kompletan i u dobrom stanju. Ja lično nemam kombajn i nikad nisam pratio ovu temu, pa ne znam da li je ovde možda neko nudio tako nešto, ali ako neko zna za takav adapter bio bih mu zahvalan da me obavesti putem pp.
 
Nazad
Vrh