Kukuruzni adapter za kombajn

Adapter pre i posle remonta.
imag0136.jpg
imag0168.jpg
 
Pošto mi niko nije odgovorio . Ponavljam pitanje ,
Zanima me može li se kukuruz sejan na 70 raditi sa 6-rednim hederom na 75 .
 
Kiki, nemogu da ti odgovorim kako je u berbu, ali za silazu znam kako je, evo primer kod mene, komšija je sejalicu suzio na 72, da bi po nekoj njegovoj logici dobio red vise, meni je kombajn cetvororedni na 75, tako da u toku siliranja nišani se srednji red, a spoljni malo savija pri sredini, ali nije problem da uvuče, mali se podigne vislje heder. Sa berbom nemam iskustva, ali nadam se da sam ti bar malo pomogao...
 
Za nuždu može da radi, ali samo u kukuruzu koji lepo stoji i nije popadao, jer u onom koji leži na zemlji, je i sa ovim na 70 zajebancija. Ako ima roto sečku možda neće baš najbolje da odradi krajnje redove.
 
Kiki hoće i da klipovi ispadaju na stranu (krajnji redovi) i što reče kolega lošije istarupira, ostane koja stabla višlje odsečena.
 
4 reda ce raditi bez problema na 75, ali sve vise od toga pravi problem. Mi smo imali JD adapter 443e na 75 i radio je bez i najmanje problema i u skroz poleglom kukuruzu.
 
Pisao sam na 29 strani kako i sta se desava,ove godine radi na 70,skupljen je posto je fabricki bio predvidjen.
 
Pa zavisi ko seje,posle mene i četvororedni ima da pazi di vozi,kum seje i sa 4 i sa 6 redi a vrše sa 5 i nema problema jer je sastavni red jako teško naći golim okom:ppozdrav:
 
mi smo godinama sejali sa 6 a vrsili sa 4 nikada problema nije bilo. e ovih dana stize adapter za mojeg zmaja. claas multimaster 6 redi. bice slike.
 
Treba da kupim adapter za zmaja 171 pa se dvoumim tj troumim izmedju orig zmaja sa tarupon novi tip, olimaka 6 redi sklopivi i geringhoffa 6 redi sklopivi sa grickalicom. Olimak mi izgleda jako tezak prodavac kazeda je tezak preko 2.5 tona, geringhoffa se bojim jer mislim da je dosta sporiji i da je teze kombajnu da ga tera u dobrom kukuruzu, treba svu tu masu izgrickati. Dali neko ima iskustva pa da me posavetuje?
 
Kupi ti lepo setorednog zmaja. Kada imas zmaj kombajn, nece ti nista faliti da i adapter bude zmaj.
 
Bezi druze od šestorednog stranog! A o preklopnom nemoj ni da razmišljaš! Jako su teški i za pumpu i za instalaciju!
Ja sam imao klasican 6redni zmajev i menjao sam za 5redni fantinijev! U kilu su isti! Kod nas u selu sa 6rednim fiksnim orosem je covek 5-6 pumpi zamenio! 2200kg je taj oroš! Moj 5redni 1900kg! Preklopni su još 300-350kg tezi!
 
Znam da je dosta tezi adapter. Razmisljao sam da stavim treci cilindar da pumpi olaksam, ali ima tu jos problema... Polu osovine, lezajevi na tockovima i sasija dali ce sve toda izdrzi kad se stavi tako tezak adapter.
 
Nazad
Vrh