Kukuruzna silaža

Poceo i ja usluzno,njiva 82hektara planirano da se isilira 64 hektara,duzina 2150 metara,milina za raditi,prevoz sedam rusvaja ,u prikolicu staje oko vagon silaze,dnevno se kosi 45-50 vagona,kukuruz KWS Mikado dosta saren,ima ga dobrog a ima ga i nikakvog......

2vkc1ua.jpg


amw2mh.jpg


11jwtwh.jpg
 
Ratko kako se snalazi JD na tu povrsinu!!!!!!????????? :osmeh: Koliko imaju da siliraju a placaju usluge,mislim cuti dobro za tebe ali nesto mi neverovatno da takva farma nema silo kombajn???

Kod nas u okolini svako ko ima preko 30+ krava OBAVEZNO ima samohodni sa 4 reda!!!!
 
Slazem se ali i sam dosta radim usluga ( sa kombajnima) i nikad mi nece biti jeftinije da platim da mi neko nesto odradi nego da sam odradim sa svojom masinom..
 
JD se snalazi,odradjen je servis dobro i ide lepo,povrsina ko povrsina,mnogo lakse nego male njive,treba mi 50 minuta da napravim krug..........
Ovo sto kaze Tine je 100% u pravu,moracemo mesto novije da uznemo,ima jako puno usluga a malo je vremena,svi bi hteli odma i sad.....
Ciro to je mala povrsina za nov kombajn a ni9jedan direktor firme nece da odgovara ako uzne polovan kombajn,mozda bude los pa ce gazda pomisliti da je muvao i nije ga toliko platio i slicno.l

- - - - - - - - - -

RatkoPa Ako uhvatis 3-4 takva posla pocni da razmisljas o pojacanju. :osmeh:
Razmisljam itekako,ovo je sitno sto prihvatam u odnosu na ono sto se nudi,prosle godine je bilo i posla koje Almex nije smeo da prihvati a ne ja

Ja sam vise za Krone
 
Za koliko ces poseci tih 60+h???? Mislim koliko hektara moze da isece dnevno taj tvoj JD???

Uff da nalete 3-4 takva posla godisnje odmah jedan kao sto je postavio Vladj!!!!!!!! :bravo:

- - - - - - - - - -

Ajde molim te reci o kojoj povrsini je rec ako Almex nije smeo da prihvati?????????????? PA sta je to za njih oni samo aktiviraju jos jedan nov JAguar i zavrsen psoao..

Posle ga isto prodaju kao DEMO kombajn.. :osmeh:
 
Izvini nisam video.. LELE covece pa to bi silirao cele zime... Pa ko im na kraju to zavrsio!!!!!!???????????? Ko ima te masine da poseku toliko kad Almex nije smeo!!??????

Kolika je to farma sa koliko krava kad siliraju 400h!!!!!!!!
 
Pre nekoliko dana sam bio do Panceva trebao sam da svratim.. :udri: Ajde sad sledeci put navracam... Ostavi mi broj mob u PP da mogu da te nazovem kad prolazim kroz Panceva da znam kako da te najdjem.. :off_topic:
 
E danas sto sam cuo jednu strasnu ideju od jednog komsije.Kaze posto mu je dobar kukuruz(nije silazni ali ce ga silirati)ima po dva klipa,ima da skine po jedan klip a ovaj sto ostane ide u siliranje.Nije to lako ima tu dosta posla da se obere rucno,ej ali zanimljiva ideja:osmeh:
 
E danas sto sam cuo jednu strasnu ideju od jednog komsije.Kaze posto mu je dobar kukuruz(nije silazni ali ce ga silirati)ima po dva klipa,ima da skine po jedan klip a ovaj sto ostane ide u siliranje.Nije to lako ima tu dosta posla da se obere rucno,ej ali zanimljiva ideja:osmeh:

Ima i siliranje bez klipa... Prvo oberu kukuruz beracem bez tarpa (sve se poskida) samo da cupa klip i da malo nagne stabiljke i posle u kontra smeru silaza... :osmeh:
 
Nazad
Vrh