Kukuruzna silaža

Imam jedan problem oko silaze ove godine... Naime morao sam lucerku da sklonim u silo jamu (koja je pokrivena) jer nisam imao gde (bezveze lucerka da kisne) ali sad mi je problem sto nemam silo jamu a moracu silazu da radim... Makar nekoliko prikolica za 4-5 krava jel sam i tako slab sa hranom (sve odnela poplava)..

Sta mislite o tome da prostrem najlon u dvoriste i na njega kipamo silazu i da posle pokrijemo i preko toga gume???

Hoce li to valjati posto ne planiram nista da stavljam sa strane niti da ukopavam to??? Sta mislite da li moze tako??? Unapred hvala...
 
Ako imaš prostora možeš bez problema. Mi isto radimo pomoćnu silažu samo to prvo trošim jer mi u proleće taj prostor treba.
 
Imam jedan problem oko silaze ove godine... Naime morao sam lucerku da sklonim u silo jamu (koja je pokrivena) jer nisam imao gde (bezveze lucerka da kisne) ali sad mi je problem sto nemam silo jamu a moracu silazu da radim... Makar nekoliko prikolica za 4-5 krava jel sam i tako slab sa hranom (sve odnela poplava)..

Sta mislite o tome da prostrem najlon u dvoriste i na njega kipamo silazu i da posle pokrijemo i preko toga gume???

Hoce li to valjati posto ne planiram nista da stavljam sa strane niti da ukopavam to??? Sta mislite da li moze tako??? Unapred hvala...
ja tako radim vec par godina jedino sto povuce malo sa strane,ali nista strasno.bolje je prekri zemljom nego gumama iz iskustva ti to kazem
 
ja tako radim vec par godina jedino sto povuce malo sa strane,ali nista strasno.bolje je prekri zemljom nego gumama iz iskustva ti to kazem

Ma nije problem ako malo i ode u stranu veliki je plac.. :osmeh: Znaci bolje zemljom,ja sam do sad uvek zemljom ali se tesko posle sklanja,video sam da dosta njih rade sa gumama pa reko da probam..

Da li moze da se prekrije ciglom??? Imam dosta cigle moze komplet ciglom da se prekrije....
 
Koja je prednost kad se ukopa u odnosu na ovu što se radi na livadi, video sam dosta ljudi koji na livadi bace 10cm slame ili starog sena i šibaju silažu direktno na to, nisam shvatio da se kvari?
 
Ja je upakujem kao poklon, samo jos masna fali, al avaj, ubudja se odredjeni deo.... Na kraju sam shvatio da u silazu ne idu cepanice, nego sitno seckana skoro kao trina na strugari.... Razgovaracu sa covekom da stisne malo valjke i naostri nozeve!
Ciroooo druzeeeeeee obrisi poruke, ne mogu da te dobijem, centrala zauzeta stalnooo :osmeh:
 
Ja je upakujem kao poklon, samo jos masna fali, al avaj, ubudja se odredjeni deo.... Na kraju sam shvatio da u silazu ne idu cepanice, nego sitno seckana skoro kao trina na strugari.... Razgovaracu sa covekom da stisne malo valjke i naostri nozeve!
Ciroooo druzeeeeeee obrisi poruke, ne mogu da te dobijem, centrala zauzeta stalnooo :osmeh:

Obrisane poruke.. :ppozdrav:
 
@cira92 Ja svake godine pravim silazu na otvorenom, iznad zemlje, i preko najlona redjam gume! Odlicno se pokazalo cak i bolje od zemlje, koja hoce da upadne i u silazu kad se sklanja najlon.Cak je prve godine otac punio dzakove peskom i redjao, ispostavilo se da je uzaludan trud, kad moze sa razbacanim starim gumama koje sam uzeo za dzabe, lako se rukuje njima i ne propadaju (kao dzakovi punjeni pesak-zemlja) To je licno moje iskustvo !!!

- - - - - - - - - -

@cira92 Ja svake godine pravim silazu na otvorenom, iznad zemlje, i preko najlona redjam gume! Odlicno se pokazalo cak i bolje od zemlje, koja hoce da upadne i u silazu kad se sklanja najlon.Cak je prve godine otac punio dzakove peskom i redjao, ispostavilo se da je uzaludan trud, kad moze sa razbacanim starim gumama koje sam uzeo za dzabe, lako se rukuje njima i ne propadaju (kao dzakovi punjeni pesak-zemlja) To je licno moje iskustvo !!!
 
dsc0714.jpg

dsc0726.jpg

prvi deo zavrsen siliran helen oko 10 kj
 
Poslednja izmena:
Ja sam sijao 6 aprila i moj je još mliječan ništa makar još 10 dana.

- - - - - - - - - -

Isto helen
 
nznm tacno koliko je bilo zato sto mi je u istoj parceli vise sorti :S mada as je puno bolje otisao u masu ali mu je klip dosta manji i jos uvek je u mleku a helenu su klipovi bili extra stim da je jako mokra stabaljika i nije otisao jako u visinu i iz silaze mi se ocedjuje voda :/
 
Ja u ponedeljak krecem prvu turu silaze,ide na slamu,bez najlona. Tako godinama unazad radim. Sorta ce biti as 160 sad,a kasnije idem redom dok ne napravim koliko mi treba.
 
Milose molim te ako ikako mozes pridji sa telefonom do silaze i slikaj je da vidim koliko sitno isecena... :) Ako mozes :)
 
Nazad
Vrh