Kukuruzna silaža

Potrošeno još početkom maja ... ove godine povećavam za 50-60% količinu pa ćemo videti da li će i to biti dovoljno.
 
narode sad sam išao da obiđem silažni kukuruz lg helen višlji je od mtz 820 a metlica još nije izašla,ako dobije još jednu kišu biće ogroman
 
A moj Helen uzasan pusta metlicu a nema ni 1,5 metara visinu,gori silazni kukuruz nisam imao,imam i druge hibride koji su normalni,visoki i lepo razvijeni a helen je na svakoj njivi isti.............
 
Kad vec pisete o Helenu, da izbacim koju sliku, slikano prekjuce..

slike.php
[/URL] [/IMG]

P.S. Ja sam oko 1.85..
 
Ljudi,mi prvi put sejemo strane sorte,imam jedno jutro helena i mogu reci da mi se svidja kako izgleda,i ja sam 1.85 visok i kukuruz mi je visok koliko ja kad ispruzim ruku,sav je izbacio metlicu i tera po dva klipa,slikacu bas da vidite.baceno je 100 kg uree posle setve,a na toj parceli prosle godine bila soja.S tim da ovo seme nije bilo tretirano ponchom.
 
E sad bas metar ipo.. Razmak iZmedju sejalice, a ja sam sejao, pa je to rezultat.. Malo je neZgodna njiva, u taj deo ima svega tri sejalice, a u drugi izlazi na 5 ili 6.. A ovo je namerno ostavljeno da bi mogao da udjem u kukuruz... :)
 
Evo I mene ljudi prijatelji stigao sam ko0nacno... Moram se zahvaliti posebno nasem administratoru posto se, dugo nisam prijavljivao pa sam zaturio sifru, ali sada je sve ok :D
 
Pa izginuh sa ljudima koji se ''razumeju'' u kompjutere, crko mi system I ja odnesem lap top acer 5735 kupljen 2009 godine,na popravku tj da utvrde kvar... mrknu jedan mrknu drugi jedan govori otiso ti hard disk drugi graficka sve u svemu izmajali se 20 dana dok me nisu pozvali I rekli da nema sanse nikako da ga poprave, I ja odem do njih da uzmem lap top, a ono ne da smrdi table I graficka I processor izgoreli sve sto se izgoreti moze, ja ih pitam: Sta je bre ovo mamu vam neradnicku? razumete se kao marica u kriv znate vec sta... oni kazu godspodine samo polako bez nervoze, a meni zile na vrat iskocile 100 bih ubio da mogu, mi kazu neznamo sta mu je ako zelite nosite ga dalje.... kutijom sam gadjao prodavca, uhvatio ga za kragnu I rekao ili mi vrati lap top u predjasnje stanje ili te ja saljem u bozije stanje, pa tu bese guzve na kraju ja lap top po ruku I kuci, pare bio potrosio, vec unapred, nudili mi kutiju neku od 20 hiljada u zamenu za moj, ja nisam prihvatio jer na sve ono lici al na lap top nikako. Sad sam kupio hp15-d051em, posto nas izdala cena visnje a kisa ubila I zito I grasak morao sam se zadovoljiti ovim sada... Nisam verovao da se stranacki zaposljavaju I u ovakvim centrima gde se prodaju ovakve stvari, jer jedino kod stranacki zaposljenih ljudi sve oni mogu al kad dodje problem pojma nemaju.... inace kukuruz mi je dobar ove godine bice silaze :D
 
@jugi
Opušteno, kolega.

- - - - - - - - - -

E sad bas metar ipo.. Razmak iZmedju sejalice, a ja sam sejao, pa je to rezultat.. Malo je neZgodna njiva, u taj deo ima svega tri sejalice, a u drugi izlazi na 5 ili 6.. A ovo je namerno ostavljeno da bi mogao da udjem u kukuruz... :)
Bez ljutnje, i meni ovo deluje previše retko i malobrojno. Možda je tako ispalo na fotografiji.
 
Boze Zorane, nema ljutnje...
Sejan je na 24 po preporuci stručnjaka iz LG.. Mozda izgeda na slici retko, ali je dobar.. Ako nista drugo, seme mi je otislo kako treba... Kad se malo prosuse malo putevi slikacu opet Helen, i jednu parcelu gde mi je pola AS 160 pola Helen...
 
Ljudi, koja je najranija faza u zrenju kukuruza u kojoj moze da se silira za dnevne potrebe?
 
Nazad
Vrh