Kukuruz kokičar

slavisa68 je napisao(la):
branko, ja sam moj skrunio pre neki dan,vlaga 15%,istretirao sam ga sa Aktelikom i smestio u dzakove.Interesuje me ako ga ne prodam u skorije vreme,koliko ce biti zasticen od zizka. :ppozdrav:

Sada ćeš ga teško prodati.
Bitno je da bude u suvoj prostoriji gde nema velikog variranja vlažnosti vazduha i temperature.
Ako je tretiran Aktelikom, onda ne bi trebalo da bude problema sa žiškom.
 
Americki hibrid kokicara ima da se kupi u "Kokice Pecina" na Vidikovcu, Beograd
 
Pozdrav svima, bavim se prodajom kokica, iz Beograda sam.

Ako neko ima za prodaju ovaj americki kokicar neka se javi.
 
Moji godinama sade domaci kokicar koji ima kratak i debeo klip, on se seje po krajevima baste i ponekad blizu belog kukuruza ali za cudo slabo se mesa. Inace javlja se u crvenoj i zutoj boji. Ove godine mozda posejemo oko 10ak ari pa da vidimo kako ce da se ponasa inace je dosta niska i tanka stabljika ali ne poleze bez obzira sto se seje u dobro podjubrenim bastama. Ono sto sam ja primetio kod njega je da se dosta kruni u prolece i kada je dobro suv, i najmanji dodir otkida zrna sa klipa.
Sto se tice tog americkog pripazite da nije gm jer je zabranjen kod nas, a nije ni u redu prodavati ljudima ono sto se nezna kako ce delovati na buduce generacije.
 
Taj "domaći" kratak pa debeo je u stvari AMERIČKI "strawberry corn" i ništa od toga nisu GMO. Čak naprotiv većina tih švercovanih američkih kokičara su autohtone indijanske ili amiške non-hybrd sorte i ljudi ih uzimaju kako bi mogli neograničeno da ih reprodukuju, tj. da seju "sa tavana". Šta ti vredi da prošvercuješ bilo šta ako ne možeš dalje da ga reprodukuješ? Amiši idu čak do te krajnosti da bojkotuju samohodnu mehanizaciju(isključivo konjska i volovska vuča), bojkotuju veštačka đubriva, pesticide, pa čak i hibride... Možete misliti kakav je tek njihov odnos prema GMO!
 
Ovaj nas domaci Puckavac se vrlo dugo kod nas sadi uz rubove basti tako da mislim da je dosta davno dosao. Srbi tesko prihvataju novine i dosta se sporo sire nove vrste i sorte povrca.
 
Sad sam izlistao celu temu i izgleda da niko nije sejao kokičar dve godine a ja kupio seme NS i hteo sam da malo razmenim iskustva !
 
Planiram i ja ,sada, ovog meseca,do kraja aprila (ako mu je to rok za sadnju, kao 'običnom' kukuruzu),da posejem kokičar na 5ari, da bih dobio približno 50tak kilograma ,da imam preko zime kokice party uz filmove :)
Zvao sam Poljoprivredni institut Zemun, sve su mi rekli..treba mi 10kesica (u kesici ima 100-120zrna) u kućice ide najviše do 2 zrna.Cena kesice je 60dinara.To je hibrid ZP611K. Problem je što ne šalju brzom poštom,a ovde kod mene u prodavnicama pakuju kesice od par zrna,prosto neverovatno koja matematika.

Ako ovde na forumu postoji neko 'proveren, ko bi mi poslao recimo 1200zrna za tih 5 ari, brzom poštom uredno bih platio sve.
 
Ja motiku i okopavanje :) najzdravije je.

- - - - - - - - - -

Koje djubrivo baciti (i da li se baca) u kućice kada se seje kokičar?
 
Nazad
Vrh