Kukuruz kokičar

Nestosmisljam ali neznam dali bi to moglo da radi kako treba.....Da iskoristim kuciste ventilatora i ladju koju sam skinuo letos sa 142 i samo ubacim sita iz kombaja i nabudzim neki el.motor....
Ili da vucem od kuma selektor za zito.....Jer mi selektor nemamo vec kad vrsem zito koje ce ostati za seme onda gledam da ga ovrsem sto cistije a onda i skart seme izduva!
 
Ono sa lađom od kombajna će potpuno uraditi posao.
Selektor koji ja koristim radi na istom principu.
 
Stavio je sin sliku malog i jednostavnog selektora u temi sta ste danas radili.
 
trebam malo bijelog kukuruza. ja ustvari ni ne znam kakav je to kukuruz, samo mi gospoda sto traze kazu bijeli i tacka. dje to da pronadjem? hvala, hvala
 
To nije kokicar! To su noviji hibridi koji su predvidjeni za proizvodnju brasna za ljudsku ishranu!
A gde ima da se nabavi neznam.... jedan je imao tu kod nas u ulici ali je vec prodao sve! :cao:
 
Jedno pitanje , u basti sam posadio jedan red duzine 24m , znaci nista veliko , kokicara a komsija je pored posadio obican kukuruz , e sad moj je vec izaso i ima tri lista prava a on je danas sadio kukuruz , pame interesuje dal ce biti nesto od kokicara , dase ne oprasi od obicnog ili ce i komsija da cepa kokice :haha: :haha: :haha: i dali ima veze ta razlika u sadnji mislim, moj je ranije posadjen i oprasicese dok njegov stigne za oprasivanje ? Ako ima neko strucan dami kaze dal da ga okopavam ili ... ocel biti neke vajde ?? :ppozdrav:
 
Džoni, sve zavisi kakav je kukuruz od komšije.
Ako je rani možda stigne u stadijum oprašivanja sa tvojim kokičarem.
Sve u svemu, rezultat će biti da ćeš imati malčice zrna koja neće dati kokica.
Znači ništa značajno.
 
moj kokicar ima po jos jednu stabljiku sa strane dal to ostaviti ili ukloniti?
29egf0g.jpg
 
Zaperke nema potrebe dirati,u dobroj godini i oni mogu dati rod.
 
pade kisa i kokavac ode gore. odmah u ogrtanje



vidi se koliko su redovi mokri.konacno dooobra kisa je pala
 
Pozdrav.

Zainteresovan sam da uzmem kukuruz kokicar, pvu klasu. Za pocetak jedan dzak kao proba, a kasnije i vise ako se ispostavi kvalitetan. Ja sam iz Nisa. Da li imate neku mogucnost transporta ili za to moram sam da se pobrinem.

Ako imate neke predloge, recite, kao i cenu, godinu proizvodnje.

Hvala unapred.

Pozdrav.
 
jedan savet.
sve tako lepo isdzakirano,moze da se salje preko aks kurira.
jako su poslovni,a nisu skupi. ::namigivanje::
 
Aks kurir ?

Ko su oni. Da li prodaju kukuruz ili samo vrse dostavu ?

Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh