Kukuruz 2024

Ma dobar je, na snimci se to ne vidi bas najbolje zbog razlike u veličini, a i tu na početku je malo voda ga mrknilan🤣 ma bit će to dobro , 15t/ha 🤣
 
U stvari snimak je ekstra dobar , a sklop je osrednji , ako cemo realno , al dobro , jednak je kukuruz i cist.
Da ima da fali po neko zrno na ovoj njivi, e sad da li je do sejalice ili do semena nisam siguran. Zemlja je malo jaca ovde, dosta je tvrda i masna. Uglavnom na ovoj njivi divlje svinje prave haos, pa se nekad preseva po par puta. Sad ove god nisu ni jedno zrno dirali. Mislim da je i zato sto se sece topola u sumu na kraj njive cela parcela je secena celo prolece smo vukli tj kupovali drva pa neko stalno zuji....
Sejan na 19 tako da i ako fali koje zrno nije strasno ima gustinu.
 
Poslednja izmena:
Da ima da fali po neko zrno na ovoj njivi, e sad da li je do sejalice ili do semena nisam siguran. Zemlja je malo jaca ovde, dosta je tvrda i masna. Uglavnom na ovoj njivi divlje svinje prave haos, pa se nekad preseva po par puta. Sad ove god nisu ni jedno zrno dirali. Mislim da je i zato sto se sece topola u sumu na kraj njive cela parcela je secena celo prolece smo vukli tj kupovali drva pa neko stalno zuji....
Sejan na 19 tako da i ako fali koje zrno nije strasno ima gustinu.
Afrička kuga je tu odradila svoj posao. Odnosno desetkovala je brojnost fivljih svinja.
 
Afrička kuga je tu odradila svoj posao. Odnosno desetkovala je brojnost fivljih svinja.
Ako neka ih malo proredila. Tu je na kraj njive pocetak sume topola ima posle i jasena koliko hoces, u blizini je i tamis. Bas su pravili haos u ovom potezu, povade 50 %ne znas da li da presevas ili ostavis, posle dva tri presevanja posejas sredinom maja suncokret njega ne diraju. Muka sve u svemu. A njiva malo dalje dok je obidjes los put do tamo....
 
Da ima da fali po neko zrno na ovoj njivi, e sad da li je do sejalice ili do semena nisam siguran. Zemlja je malo jaca ovde, dosta je tvrda i masna. Uglavnom na ovoj njivi divlje svinje prave haos, pa se nekad preseva po par puta. Sad ove god nisu ni jedno zrno dirali. Mislim da je i zato sto se sece topola u sumu na kraj njive cela parcela je secena celo prolece smo vukli tj kupovali drva pa neko stalno zuji....
Sejan na 19 tako da i ako fali koje zrno nije strasno ima gustinu.
Mislio sam na post kolege cena..
 
Da li neki radi folijarno prihranu sa fitofert spid vredili to nesto ili je to samo dobra reklama?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Znaci vise se isplati trgovina nego proizvodnja :ROFLMAO:
Šalu na stranu,da...znaš pošto si kupio neku robu ili artikal,i gledaš da prodaš sa određenom maržom i možeš da ukalkulišeš svoje troškovevr eventualnu zaradu...u proizvodnji,pogotovo poljoprivrednoj ne možeš da ukalkulišeš ništa sem troškova,jer sve ostalo su nepoznate,znači faktor sreće igra ogromnu ulogu
 
Nazad
Vrh