Kukuruz 2024

Zajebano ga je ubiti posebno kad je toliki kukuruz. I ako ga ne ubije stopirace ga na neko vreme i do tad ce kukuruz da zatvori zemlju.
Ako ga bas mnogo ima onda ne znam sta bih ti rekao.
 
Ja se razmisljam na kukuruz gde se vidi peti čist da proteram malo sa 2.4d pa u sedmom da smiksam terbutilazin i nikosulfuron i brata mu rimsulfurona
 
Сунце ти ....., која је ово ливада! Иначе њива једног од највећих земљопоседнка ако не и највећег у држави.
93f52d0452319a31d86ca2322322c3c5.jpg
 
@ sapatnik

Nije to nista. Jednom sam prskao bratov kukuruz.Morao sam da silazim sa traktora da nadjem kukuruz i red .Krenem da prskam vidim naredna nekoliko metra nekako jedva se red nazire.Posle se izgube redovi, vozio sam i napamet. Trava je bila visa od te i gusca.

Samo sam psovao u bradu kako me je bata nasankao.

Imao sam 3-4x takve situacije.
 
IMG-0904.jpg
IMG-0905.jpg
IMG-0903.jpg
Sta moze da mu bude koj moj, sta mu fali odredjeno u 3 peru adengo posle toga pale su tri dobre kiše i od tada nikako da krene. Inače upitanju je dkc 5092 sejan 03.04 slična situacija i sa mas 59k
 
Ništa, fali mu toplote. I kod mene je slično, kukuruz u sedmom-osmom listu a još uvek mali... Prskao sam hirošimom u petom listu. Popodne sam obilazio njive, vidim da se u kukuruzu pojavljuje nova trava (veličine glave najmanjeg ekserčića). Nismo imali kiše pa je izostalo zemljišno delovanje mezotriona i terbutilazina. Valda neće biti puno tog novog ponika, novo prskanje ne dolazi u obzir, samo špartač...
 
Moj sejan 28 aprila danas imao 4 lista, u ponedeljak će biti u petom listu, svaki drugi dan izbaci jedan list. Pa vi presudite dali hladnoća i mraz nemaju veze...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Кукуруз напредује кад је топло и кад има воде. Али они који су изникли пре хладноће мало се пате и биће у реду. Хоћу да кажем да му мраз (хладноћа) смета само толико да ће га успорити за то време колико је хладно, после иде нормално. Они који су сејани средином марта су скоро до колена, најбољи у атару. А нисам за толико рану сетву. Најбоље после 10.04.
 
Свака година је другачија. Ја се не бих усудио да сејем у марту а поготово средином марта. Међутим, ти кукурузи који су сејани средином марта су за сад најбољи. Док не буде клипа све је то трава.
 
Ček da malo zvezda pripeče pa kad krene kuknjava obrati pažnju koji će prvi izgoreti.....?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Na svojoj koži i to na teži način sam naučio da to baš i nije tako.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Dobro je caco shvatili smo poentu, nek seje kad ko hoće nego ti si kasno sejao i nije mu hladnoća smetala pa šta je medeyi smetalo da skenja kukuruz, da nije vrućina između ostalog.
 
@sale ratar nekad je pametnije ćutati, pišeš nebuloze samo da bi nešto napisao.
Čovek piše kako kukuruz u ataru bedno izgleda, stoji i nikad da krene, pa čisto sam odgovorio šta može biti jedan od razloga.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh