Kukuruz 2024

Pitam zato što je kod nas 2017te u 80% atara radio tarup. Ja sam lično sejao drugog aprila te 2017te godine i već je bilo suvo ponegde...
Sa 10tak kj koje nismo tarupali u jesen jedva smo nakupili kukuruz da imamo za svinje.
Hibrid koji smo prvi i zadnji put sejali te godine MAS56, i baš on je najviše podbacio.
Mraza tada nije bilo kod nas.....
Iduće godine sam eksperimentalno posejao par kj kukuruza 27 marta, tada je bilo nicanje nekih 50% nakon mesec dana. Onih 50% što nije niklo je tada imalo onu klicu obavijenu oko zrna....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas su 2012 ko je imao NS ili Zp skidali po kantu od polikolora.
Ja sam imao tada neki Dkc 2.5t/kj i pionir P12 1500kg/kj.
 
Многи стручњаци су прднули у џабар са својим философијама ове год...И опет понављам да чим крене један да сеје,прска,оре шта год...одма крећу жмарци и размишљање шта ја чекам,ма какви услови били!Говорим за моје село.Сејан крајем марта...
IMG-20240424-104346254-HDR.jpg
 
Poslednja izmena:
Grunt pa šta ti čekaš ti si zakasnio ove godine nisi još ni zrna meto u zemlju ugasio si 😂
 
Dobro kažeš ali ja opet mislim.da je vreme da nas ove godine pogleda malo i onaj odozgo
 
Poslednja izmena:
Ako hoces on da nas gleda najbolje bi bilo da bude susa cele godine i onda pri kraju da udari grad.Da prsnemo kao zvecke i da udarimo dupetom o ledinu a onda da bezimo da radimo nesto pametno.
 
Haha po tebi furtli će biti 🤣 vidi da i bude tako kako veliš jedna vrata ako se i zatvore i druga će se otvore 😉
 
Situacija je zabrinjavajuća, ratarstvo će izgleda pasti i ove godine, ja sam sve pripremio da zaljevam kukuruz sa sistemom KPK. Uložio sam maksimum da nemože biti više. Sad me muči dali ovaj stres sa mrazom može da utiče na genetski potencijal kukuruza, ako može dolazim do razmišljanja dali da startujem uopšte zaljevanje ove godine.
 
Moje misljenje za start kukuruza. Bitno da su svi jednaki , pa kakvi god . Ujednacen kukuruz ima potencijal za dobar rod , sarolik vec teze. Ako imas dobar sklop i jednako nicanje sa kpk mozes napraviti veliki prinos opet
 
Slušao sam nekog stručnjaka koji je objasnio da se temelj prinosa formira u fazi klijanja i nicanja, i da tata treba da ima optimalne uslove što to nije baš slučaj ove godine.
 
Moderni hibridi , fiks tipa,mogu sve da postignu , samo je bitno drugo poluvrijeme da docekaju sa dobrim sklopom,jednaki,cisti od korova ,sa dosta azota , i ako imaju u klasu i nalivanju vlage i hladnije noci ,mogu da daju rekordan prinos , taman da su 2m visine
 
Nazad
Vrh