Kukuruz 2021

Danas zavrsen, gledam, racunam, presabiram... Lagani minus kad bi otisao sad na 27 din.

Prinosi od 2000kg/h do 5500 kg/h, prosek oko 3500kg/h. Najbolje su prosli P 0412 i P 9911 a najlosije ZP djubre ali ajde bili su na losijim parcelama, prosle godine je 427 bio sasvim korektan na dobroj njivi..

Toliko od ove godine, vise srece u sledecem izvlacenju..
 
@pop step
Pogresna ti je taktika, puno ocekujes pa se na kraju razocaras...
Da si cekao recimo 2 tone po jutru ( kakva je godina bila) sad bi bio srecan kao malo dete kad dobije lizalicu, sa tih 3750kg. :giggle:
 
Na soji sam imao tu taktiku i racunao u najboljem slucaju 1500 kg po kj, a ispalo 1750.Jbg dosta manje para ove godine na kukuruzu u odnosu na soju.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Isti bog i osječki neki hibrid sam brao uslužno parcela hektar a jedva 4 korpe na tornadu katastrofa.
 
Juče radjen ogled KWS-a kod kolege Saše Matića u Velikim Crljenima.

KYom4Lo.jpg

RKruFBi.jpg

r9HG33t.jpg

qgpesws.jpg
 
Mi smo zavrsili u petak. Za vikend jos zurili da zavrsimo setvu psenice i trave u vocnjaku. I sada podvlacim crtu. Prosek za ovu godinu 4770kg/kj ili 8300kg/ha naplativog kukuruza. Kosili smo sa vlagama od 13.6-17.5%. mada 90%je bilo i rangu 14.5-15%. Od hibrida najbolji su bili dkc5075 i pionir 9757 i pionir 0704. 5400kg/kj Najlosiji kite Armanjak. 2500kg/kj. Svuda je predusev bila psenica i jecam. Kako je sve to izgledalo do sredine jula vise nego sretni.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Juče radjen ogled KWS-a kod kolege Saše Matića u Velikim Crljenima.
qgpesws.jpg

Čini mi se malo rijedak sklop za FAO 400 , a pogotovo za FAO 300. Uobičajen i do KWS-a preporučen sklop za te FAO grupe je 70-75 k zrna . To je bilo namjerno tako ili se radi o problemu slabije klijavosti?



Lako je uskladiti zelje i mogucnosti kad imas prinos preko 10 tona ove godine :p :D
Nije to uvijek lako uskladiti, a neki ne uspjevaju niti kod prinosa od 15+ t/ha. :( Tko ima kriv, kad ne žele biti sretni. :unsure:
 
Upravo ovaj sklop je i preporučen od strane predstavnika KWS-a. 70.000-75.000 zrna po hektaru nije za zemljište na kojem je radjen ogled.
I nijedan promoter bilo koje semenske kuće, a koji poznaje ove terene, ne preporučuje gust sklop.

Prošle godine je na parceli pored ove radjen ogled, bio je sličan sklop, prinosi od 14 do 16 tona po hektaru.
 
Ja sam skidao bio DKC 5068 pre par dana kakva godina 8t po hektaru je dao..nastavak posle kise

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
https://i.imgur.com/Vbv2l1c.jpg
Zavrsena i poslednja njiva od 120 ari,zp 600 isto u pitanju. To je parcela od 4 dela kupljena pretprosle godine i sad se ciste sinori,probrano kombajnom garant oko 40 ari i tu je bilo 1280kg u zrnu,losije je bilo zbog tog drveca koje je gusilo biljku,ostalih oko 80 ari brano beracom i ima dve imt prikolice od 4t i jedna kikinda od 4 t.
 
U ponedeljak zavrseni kukuruzi konacno, bolji je prosek od 2012 i 2017. Ovo sto je otislo kuci za stoku nije mereno ali oko 5t/ha je prosek, oko 2t/ha je najlosija njiva a najbolja je dala 7680kg/ha. Uz susu, grad polovinom jula mi je takodje odneo dobar deo prinosa.
Od suse su fasovale su najvise 300 i 400 grupe, sto kasnija setva i hibrid su najbolje rezultate dali. P9300 sam imao samo jednu njivu sejanu ranije 12.4 i to je bio najslabiji prinos, Kasmir me nije odusevio, P9911 solidan u proseku a najbolje prinose su dali P0217 i P0412. Sledece godine opet u prvi razred
 
Najbolji kukuruz ove godine, 7-8 t/ha, mjestimično i jači, inače to je dolina neke rječice i tu je uvijek dobar



Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh