Kukuruz 2021

Inače, noćas smo uspeli sve da skinemo, nikad nisam sa 142kom više jutara na dan skinuo, prinos je zadovoljavajuće, nisam sve predao pa nisam podvlačio crtu..
9241 veliko razočarenje, nije mu pasovalo vreme u oplodnji..
0023 I 4276 sasvim zadovoljavajuće, duplo više od onog prvog, vlaga sve od 15 do 16..
Još smo imali i gumi defekt, prednja na kombajn zveknula, sva sreća nikad nisam brže i lakše zamenio točak, ima kod komšije rezervni, i od njega uzeo dizalicu od 25 tona sa duplim cilindrom, malte ne iz prve uspeo da podignem na potrebnu visinu..
Nema slika i snimaka, Nisam stigao, u isto vreme sam i balirao lucerku, i tovario, bilo turbo..
 
I ja volem kad je sve u fulu, kafu i plin me mrzi da nosim iskreno, lakse ponesem frizider napunjen pivom
Kad sam vec u ovoj temi, kod nas je prinos umanjen za nekih 20% od proseka, sve u svemu prezadovoljni prinosom s' obzirom kakva je susa bila.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod nas su prošli ti dani kad smo fruštukovalu na rudi ili pod prikolicom. Sad se sve radi u hodu. Kad bi mogli i pišali bi u hodu... Nažalost....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
A moram nekad stati, bar na kratko.. Noćas smo kipovali u hodu, po mraku to još nisam radio, pa onda u hodu izlećem iz traktora da, bi se popeo na kombajn da omlatim komarnik I usis filtera, jer je katastrofa prašilo, a tek to nije pametno, nit šta vidim, možeš se lako okliznuti na merdevinama itd..
 
Kod nas ove godine prinosi bolji za 20% u odnosu na prošlu godinu. Bilo je kiše u najkritičnijem periodu. Prije toga bilo je 40 dana bez padavina.
Samo 40 km sjevernije od nas kukurzi su jako loši. Njih su te padavibe zaobišle.
 
I ja danas skidao Kolegas...jedino sto je zrno krupno,ostalo je razocaravajuce...predusev psenica,navodnjavan 2 puta,divlje svinje su ga izurnisale a onaj veter dokusurio!!Po mojoj proceni iz kombajna oko 20% je na zemlji... prinos 3 tone po kj...ocekivao sam 5!
Глогоњац, да те питам: а какав ти је клип "Колегаса" био ове године? Код мене су сви до једног имали два до три прста потпуно го врх клипа, без назнака заметнутог зрна, да би се ниже од тога клип одлично формирао зрна, са пуно редова и дугим зрнима, што је давало баш деб'о клип. Да ли је код тебе било тог потпуног изостанка заметања зрна на врху клипа?
 
Глогоњац, да те питам: а какав ти је клип "Колегаса" био ове године? Код мене су сви до једног имали два до три прста потпуно го врх клипа, без назнака заметнутог зрна, да би се ниже од тога клип одлично формирао зрна, са пуно редова и дугим зрнима, што је давало баш деб'о клип. Да ли је код тебе било тог потпуног изостанка заметања зрна на врху клипа?
Jeste,to je odlika Kolegasa,nedovrsen klip...
 
Sreca pa cena bolja nego prosle jeseni ali od kad radim nisam imao losiji prinos,a zaradilo se vise,samo me plasi prolece kad krenu da nas deru

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mi imamo sa uslužnim još nekih 70-80 jutara za sada... Ako se ne pojavi još neko...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh