Kukuruz 2021

Kod nas imaju krajevi gdje kuruzu i puru ili kacamak prave od zutog kukuruza . Doduse ne hibrida nego navodno nekog domaceg . Meni je to totalno neukusno , a njima opet kazu ovo od bijelog. Razni ukusi.
 
Teren bosne je bio oduvjek poznat po proizvodnji kukuruza ;) , slusao sam nebrojeno prica da si ovdje mogao da kupis kucu prije 80 godina za jedna dobra konjska kola kukuruza u klipu prodanog preko save u bosnilandu. Zato ovdje jedu zutu , odnosno jeli su zutu puru.
 
Kolege treba mi pomoc jel neko od vas probao neki ULTRA hibrid? Koliko manje rodi od normalnog kukuruza i koji hibrid bi preporucili za skidanje u zrnu?
 
Kako otpušta vlagu p9415?
Koji je to fao?
Fao 350. Ranije dolazi 2 do 3 dana nego 9757. I bolje naravno vlagu otpusta nego on. Stres jako dobro podnosi naspram drugih hibrida. Konkretno susu ili manjak padalina. Naravno da bude ko u banatu i on kiksa Al u pravilu bi trebao najmanje kiksa to naspram drugih hibrida. Znaci pricam ovaj dio Hrvatske uz granicu sa Sudom. Npr kolege 50 km dalje od nas pljuju po njemu i nije im se nesto pokazao kazu....
 
Kao i do sad zp 555,samo malo redje ove sam na 20cm i imao srece sto je pala kisa uvek kad mu je trebala,pa je ubio. Al za 2021 bar na 23cm.
 
Kolege treba mi pomoc jel neko od vas probao neki ULTRA hibrid? Koliko manje rodi od normalnog kukuruza i koji hibrid bi preporucili za skidanje u zrnu?
Ja mislim da sam među prvima ovde na forumu sejao ultra hibrid i to 684 čak su mi govorili da nisam normalan jer je to navodno GMO al bilo pa prošlo. Inače ne rodi ništa manje od običnog kukuruza koi nije ultra. NS ima 444 ultra ZP 684 nije za zrno jer je Fao 600.
 
Za predstojeću sezonu u redovnoj proizvodnji kod mene u planu je :

Sy Chorintos 10%
KWS Smaragd 20%
KWS Kashmir 30%
KWS Kollegas 10%
Sy Carioca 30%.

Ako stigne novi KWS Inteligens ići će za probu.



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Koji hibrid preporucujete sa osobinom najjaceg korjena , znaci koji mislite da moze da busi zbijeno tlo ? Mozda dkc 4717 ili P 7025 ili P0216?Grupa nije bitna.
 
Najužasniji koren, kao i sama stabiljka je imao onaj Kermes KWS-ov, pa ako planiraš da ti kombajer da otkaz ;)

Inače, ne verujem da kukuruz kao biljka može da podriva zbijeno zemljište, plužni đon je tu gde je svake jeseni. Verovao sam da uljana repica može donekle to, zbog vretenastog korena, ali jesenas kad sam orao parcelu gde sam imao repicu, plužni đon je i dalje bio na tih 30-tak cm.


Još mi je rano da razmišljam o hibridima, uglavnom kao i ove godine- nema više probavanja, eksperimentisanja... Dve semenske kuće- Pioneer i DKC po pola. Za ultra ili duo hibride nemam preke potrebe.
 
Posto nema vise odrzavanja prezentacija , zbog korone, nema ni divana sa ljudima tamo oa da se cuju iskustva uzivo, biramo hibride on line
Kod mene oko pola ce biti pionir, ostatak dobar deo neki ultra hibrid, i voleo bi da probam neke koji su prosle godine iznenadili sa prinosom, a cena semena bila povoljnija, carioka i jos neki, ima u onoj temino kukuruzu
Dkc razmislicu dobro, kws bi isto posejao neku sj, mislim da cu majzadur da izbacim iz strukture, sejao sam ga zbog tretmana insekticidom u osnovnoj varijanti, a sad to imaju svi .
Od domacih zp za berbu fao 600
 
Ja iskljucivo 9415 na 82 jutra ide nadam se da cete ga imati u prodaji i da ce odgovarati vasem terenu.
 
Nazad
Vrh