Kukuruz 2019

Ptice. Kad je susa kao sad to je idealan izvor tecnosti.
 
I ovde jazavac/jazavci prave red.Ima porušenih kukuruza sa okrunjenim klipom.Primetio sam da ima dosta gareži kukuruza po parcelama bez obzira na hibrid.
 
@sale ratar, čvorci sigurno nisu. Video bih.
Drugar neki dan dođe i kaže: jbt, šta je ovo? Muve jedu kukuruz. Reko', i ja sam video al ne mogu da verujem.
 
Izgleda da su i kod mene cvorci. Njiva mi se granici sa ogradom na autoputu, drugar prolazio autoputem i zagledao jer malo dalje od te njive ima suncokret i video jato ptica. Kad se vratio kuci brze bolje otisao da ga obidje i suncokret mu izgleda nisu dirali jer su glave bas oborene :osmeh:
 
Mlad kukuruz ako viri nemoze prezivjeti taj dio . Sve ga jede i vrapci i muve ose sve bube . Zato onaj klipic hemafrodit sa vrha zaperka nemoze da ostane.
 
@Imt577DV
Taj suncokret sto ima oborene glavice,sto sam ja spomenuo nekoliko puta u temi suncokret,je verovatno neki od LG hibrida,bar za njih znam da imaju tu osobinu,ne spusti samo glavicu ka dole ,nego i deo stabla zakrivi ,i stvarno tesko pticama bude da izvlace zrno iz glavice.Ove godine imam le25 na jednom problematicnom mestu,i maltene svaka 4-5ta glavica po par zrna naceta,cvorke nisam video u njivi ,ali jesam 2 poveca jata vrabaca.
 
Ma samo neka on dobije kisu ovog vikenda i neka nalije zrno pa nece se ni osetiti to sto ptice jedu. Osetile su da su purenjaci slatki i zato ih jedu ptice. Ali to se desava svake godine po uvratinama. Ali nista strasno. Veci problem je kad kukuruz krene da formira komusu pa zasusi i stane u tom razvoju. A onda dodje do toga da dobije kisu i krene da raste ali samo klip i on izlazi iz komuse. Sva ta zrna koja izadju posle prilikom sazrevanja od svake kise bukvalno pocrne i ta zrna su nikakva. A toga zna da bude bas mnogo.
 
Ma samo neka padne dobra kiša i kod mnogih će biti velikog prinosa. Vidi se kako je kukuruz veseo kod Kiraja. temperatura spala ispod 30 a dole se vidi da je dobio dobru kišu i da mu je vlažno. Stvarno savršen sklop i sa još jednom kišom od 20-30l eto rekorda.
 
Nije palo bnogo kiše ,oko 5 litara .To je deo atara prema Melencima a ni tamo nije bilo više kiše.Polako sa prinosom ,daleko je kraj.
 
Al je srknula zemlja sinocnih 65l haos je namestio vetar za 4-5 dana! U pravom trenutku prekinuto zestoko podgorevanje kukuruza.
yTWgPcv.jpg

A7lBkYe.jpg


Ovaj 4670 naj bolje odolevao, morace dogodine na pesku da se dokaze.
ut2NN7A.jpg
 
Nazad
Vrh