Kukuruz 2019

Ne znam tačno kolika je bila jer mi je drugar pozajmio Hevu da ispeglam moje tek posejane kukuruze (njegovi su već bili uveliko posejani) a preko njegove njive sam prešao do moje a i vratio se opet preko njegove. Znam samo da mi je nakon par dana rekao da su izašli. Ako hoćeš, mogu kontaktirati drugara za detalje.

Aj bas kad budes imao prilike, raspitaj se, da znam ukoliko mi se ikad desi, u kojoj fazi sme da se pretera kembridz. Zlu ne trebalo.
 
MOMOSARIC@
Koliko se meni cini da je "kalemljeni" kukuruz , otkinut jedan pa stavljen u fisek drugog da bi izgledao vece.
 
To mora da su oni strucnjaci sa dobre zemlje sto im je posle zaoravanja snega udarila zubaca koju nisu mogli 7 godina da uniste...
 
Hoću Druškane, pitam pa javljam.

- - - - - - - - - -

Bio kod drugara, pitao i kaže. Kukuruz posejan 06.04. a Hevom rađeno 18.04. E sad je.aj ga kolki je kukuruz bio.... ali verujem da je bio blizu površine.
 
Pa za skoro 2 nedelje je bio sigurno pri izlazenju. Neverovatno da ga nije polomio. Hvala ti, nista moram probati ako bude moralo nekad bas sa kembridzem.
 
Šta da ti kažem, ni sam nisam verovao da neće biti štete, i eno nema. Bar da sam napravio snimak..... Ako se setim slikaću njivu kad odem na tu stranu.
Još sam išao sa 577 koji je jaaako na knap da uđe u dva reda. Znači vrdanjem levo desno sam sigurno i traktorom nagazio nešto. Ni to mu nije smetalo.
 
20190428-120618.jpg
20190428-120647.jpg

Kukuruz posle jucerasnjeg leda.
 
2017 год.на једној парцели ми је тако потучен кукуруз, оставим га и после две недеље се скроз опоравио. Једино онај што га је лед откинуо од тог нема ништа.
 
Nikola, mislim da su ove kolege u pravu, oporaviće se on sigurno ali će kora biti problem.Što pre treba ići u špartanje, čim se malo popridigne.
 
Nisam imao mira i morao sam večeras da odem da vidim da li je ova kiša pomogla onim mojim kukuruzima koji nisu izašli zbog kore. I pomogla je! Ne u potpunosti, ali znatno! Da je pala dva dana ranije ne bi se ni primetilo da fali sklopa, ovako ima biljaka koje su se isuviše razvile, uvrnule i iscrpile ispod površine i neće izaći. Ali najveći deo tih biljaka je izašao ili će izaći. Takav kukuruz ne izgleda nikako, žut je, jadan, mali, izobličen, izlazi presmotan, zgužvan, ali verujem da će se izvući i nastaviti napredovanje. E sad da li će kasnije zbog konkurencije (koja sad ima treći list) dati klip - to ćemo videti. Izbrojaću pravi sklop negde oko prskanja...

 
Nazad
Vrh