Kukuruz 2018

To je momentalni broj klipova ,brojano na 14 koraka u 2 ponavljanja.
 
Kako u 14 koraka ?
Ja obicno kad merim, a da ne koristim metar, dbrojim cc 21 korak. Korak mi je oko 70 cm i to onda dodje na nekih 14,3 m.
 
Možda čovek pruži korak da bude metar. A i ja kao i ti kad merim koracima normalno koračam i pomnoži sa 0.7 i bude prilično tačno.
 
U NS na najlonu trakasti metar od 20m placen mislim 400 dinara pre mesec dana ,nesto bas jeftino bilo.Ima i do 50 m,i ja to koristim pored merenja parcela,i za tih 14.3 metara za sklop biljaka.Kod nas inace poceli sa berbom,a pitanje je samo dana kad ce i kombajni uleteti u prve parcele,dosta parcela se odavno zute.
 
Danas merena vlaga na kukuruzu. Dkc 4943 17.7% Pionir 216 na jednoj parceli 18.5%, na drugoj 23%. Birani su klipovi na zelenim stabljikama koji se jos nisu okrenuli. Sutra cu da zovem otkupljivace da im dam malo gasa. I da cujem kako disu.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Kukuruz iz dela atara koji je dobio više kiše .Nosio sam metar pa je gustina na mestima gde sam uzimao uzorke tačna.Ujedno sam proverio koliko je tačno mojih 14 koraka.Baš sam se iznenadio ,tačnost 99 %.













 
Poslednja izmena:
Počeli danas:

14a6pu.jpg
 
Danas prolazili pored drugarove njive gde smo radili ogled sa djubrenjem u setvi ,uzbrali dva klipa jedan je sa dela gde smo stavili ureu u redove a drugi je gde smo stavili eliksir supreme ,nadam se da cete moci da vidite razliku:
prinova-029.jpg
 
Ako je ovaj sa desne strane sa Eliksirom djubren onda definitivno treba shvatiti da propaganda i njihovo lajanje treba zaobici u silokom luku.
Ne samo po pitanju djubriva vec i po pitanju onih glupih prihrana sa secernim vodicama.
Ne palite se vise tako lako. :ppozdrav:
 
Ako je ovaj sa desne strane sa Eliksirom djubren onda definitivno treba shvatiti da propaganda i njihovo lajanje treba zaobici u silokom luku.
Ne samo po pitanju djubriva vec i po pitanju onih glupih prihrana sa secernim vodicama.
Ne palite se vise tako lako. :ppozdrav:
Ne ,desni je djubren samo urejom i to 100kg po jutru u redove ,levi je djubren eliksirom 90 kg po jutru u redove .Da napomenem da su klipovi uzbrani bez biranja koji je veci.Samo da dodam da ja ovo prvi put radim i nemam nista od reklame ali ako je nesto dobro zelim to da podelim sa svima {i ja sam naucio tako mnogo stvari na forumu}
 
Prvi red AS 6E02
Drugi P0412
Treći Zp548.
Agro tehnika ista, zaorano 150kg/kj npk, predsetveno 150kg/kj urea....
Isti dan setva na 24,5 sve isto radjeno, vrlo slican i tip zemljista....
Zp ubedljivo najbolji, Pionir osrednji, as nikad više....
603eb0e828e8c9ceb55afc597649a37c.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
@Sudarski
Kako je urea rasturena u redove,sa spartacem ili rasipacem i onim kao dodatkom ?.Nakon kolko vremena je pala kisa od primene ureje ?.
 
@Sudarski
Kako je urea rasturena u redove,sa spartacem ili rasipacem i onim kao dodatkom ?.Nakon kolko vremena je pala kisa od primene ureje ?.

Urea je bacena u redove sa setvom{montirao sam imt kutije za djubrivo na nodetku }ima slika stavio sam na forum.Kisa nije padala ceo april

- - - - - - - - - -

Bacena rasturivacem predsetveno, a kise doduse dugo nije bilo posle setve...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Tako je kod mene radjeno ali kod drugara je urea bacena sa setvom:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh