Kukuruz 2018

jel nece faliti kukuruzu nista ako prskam kantom ledine posla boca malo???
 
DKC 5830 ide kao lud, prskan motivelom,ospartan i zagrnut
XnZezer.jpg
 
Tu gde su oaze palamide, ne bude ni kukuruza bog zna kakvog, tako da je momački zalijem Matonom, i rešen problem za naredne godine.
 
Idemo da zagrcemo gde se moze ,ima malo korova izbijaju u redovima,inace ce da prerasti.Ovde je suvo,a na nekim parcelama ne mozemo u njive zbog vode i blata ...sta ce tu biti videcemo,usevi su zaostali u porastu dosta,davi ih blato.Lepo je kad padne kisa,ali ne i kad poplavi njive,svaka dolja pod vodom i blatom.


20 i 28.05. KWS Kermess,NS 640-6140 i ZP 560 ,za sada vizuelno svi isti.Ovde jedino imam taj mini ogled pa sam slikao :p,videcu sta ce biti do zetve,ako sve bude u redu.
 
Kod mene i ZP 606 i KWS Konsens idu dobro. Nemaju trave ošpartani su i dobili su đubre. Redovi su sastavljeni i nadam se da trava neće krenuti više. Sad sve zavisi od gore. Da ne bude visokih temperatura u oprašivanju i da bude kiše u nalivanju. Onda se i može nadati nekom prinosu.
 
Kod mene i ZP 606 i KWS Konsens idu dobro. Nemaju trave ošpartani su i dobili su đubre. Redovi su sastavljeni i nadam se da trava neće krenuti više. Sad sve zavisi od gore. Da ne bude visokih temperatura u oprašivanju i da bude kiše u nalivanju. Onda se i može nadati nekom prinosu.
Pa nefali mnogo jos 4 pa 5 kako je govorila nasa profesorica ratarstva,valda ce tako i biti red bi bio i da nas Bog pogleda ove god:ppozdrav:
 
Prosto ne mogu da odolim a da ne objavim ovu sliku. Kukuruz je naseg uvazenog kontraverznog biznismena i pre svega poljoprivrednika Barisica,kome ove godine drzava subvencionise 1000ha za zalivni sistem.

zvam46.jpg
 
Bitno je da od takvih ne možeš da zakupiš ni ar zemlje a o ophođenju prema zemlji u nekom drugom broju.
 
Nazad
Vrh