Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas malo obilazio njive i kukuruz sasvim normalno izlazi, kaki meko kaki tvrdo i ostali bakrači, da bi seme istrunulo od vlage i hladnoće treba malo duži vremenski period zahlađenja (oko 2 nedelje), semena u zemlji takoreći nisu ni mirovala (možda ona 2-3 dana kad je bilo najhladnije), palite tu narod bez veze, paste vi na te ozeble, ali no.
 
Korimbos nije velika povrsina 60Ari. Kasnije sam posejao mislim 4-5 april Kws Kermes 2reda pa dva Korimbos i evo pre neki dan je nikao Kermes a ovaj ga nema nigde. Postoji neki problem u semenu klijalo je brzo poteralo na gore klicu i tu je sve stalo.
 
Konstatujem isto kao Dobrincan. Danas je situacija vidno bolje nego juce, obilazio redom sve njive i mislim da ce to biti ok sve. Ako bude falilo deo sklopa bice vrlo malo, ali mislim da presejavanja nece biti.
 
Za dan, dva, će sve biti OK sa ovima što ih je oprljio mraz, džaba brinete :ppozdrav:
A za ove što nisu pustili klicu, ili su tek krenuli, ništa još nije gotovo, videće se. Iskreno se nadam da ni tu neće biti problema.
 
Ovi kukuruzi koje su nikli i koje je oprljio mraz će se oporaviti. Samo treba voditi računa kasnije kod prskanja i brojanja listova da se obavezno ubroje i ovi smrznuti koji će otpasti.

Večeras sam gledao moje ZP606 sejane 11.04., uglavnom je ona klica koja ide na gore oko 2cm. Ali nailazio sam i na zrna koja i dalje ćute (ta će izgleda zauvek ostati nema :osmeh: ). Malo me brine što sam izgleda ipak malo dublje nego što treba posejao (7+ cm), ali valda će izaći. Generalno sam mnogo zadovoljniji kako izgleda nicanje soje u odnosu na kukuruze.
 
U dzaku je bilo tvrdo ali mnogo sitno 5.5kg vreca. Zvao sam ove iz KWS-a pa sam trebao da pozovem jos jednom da se dogovorimo da dodju i onda sam zakacio drljacu i spremio njivu ponovo za setvu nisam hteo da se cimam za jednu njivu ali mi je krivo da od 20000 zrna ni jedno jedino ne izadje napolje.
1_149209237_image-0-02-05-beb82b1c05b22a75cc13cf34950a2e821574bf0743662ebf5f9a6b0e5b9ea19f-V%5B1%5D.jpg

Ovako su izgledale klice na svaka je dobila braon boju a bilo je toplo mnogo bolje nego od aprila pa nadalje.
1_51451464_image-0-02-05-84a1ece167624be94d0beef45fc27a5ee4a5f2eceb278fb5ddc8347356476bea-V%5B1%5D.jpg

Levo Korimbos desno Kermes isti dan red do reda, ovaj kermes sada nikao ovaj nije ni zrno istruleo ovako.
Iz Kws-a kazu da je mozda slaba energija to moram da proverim u apoteci.ali digao sam ruke od toga vec. Moj Brat je kupio isto gde i ja Korimbos ali mu je nikao jedan deo za sada. videcu sta ce biti do kraja.
 
Vodite računa gde kupijete seme...Posledica od ovog vremena mora biti tu nema dileme.Prvo kukuruz je jako dugo nicao i gubio energiju,jer su noći bile hladne kad god da ste ga posejali od 1 Aprila pa na ovamo,noću je bilo 3-10c kako gde.Naglo zahlađenje i onako variranje temp zemlje dan-noć i od jednom minus sa hladnom kišom koja ga naravno nije zagrejala...seme trpi po gotovo ono dublje posejano_Onaj jadnik što je nikao pod ogromnim je stresom za dan temp sa 2-3c na 23c...i to mu je šok,treba mu da se oporavi bar 10ak dana a sad za vikend opet javljaju kišu i zahlađenje.Tako da koliko god se on oporavi daće Bog da se oporavi posledica će biti jer start nije bio nikakav a vi bolje nego ja znate kako se to odražava na kasniji razvoj biljke....Naravno da ovo ništa ne mora da znači ali ja tako mislim:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh