Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skinut pioneerov 9903, vlaga od 14,40-16 kako koji dio njive, prinos 59 meteri po jutru. Spasile nas 3 kise u ljeto po 20 litara koje su dosle u pravo vrijeme. Rijec je o gornjoj zemlji.

Da li si prijavio za naknadu stete, proglasena elementarna za zupaniju , primaju prijave za kukuruz , soju i lucernu.
 
Juče radio jednu parcelu 0725 dužom pored kanala DTD jedno 24 reda nije bilo ni zrna, posle je bilo nešto. Oko 15m prosek.
 
Za dva dana mozes skidati, imao sam takav slucaj pre deset dana.
Cak mozes proveriti vlagu sutra popodne, ako ne bude vise kise.
 
Kakva naknada stete kad je imao 6t kukuruza po jutru?

I ja racunam na prinos od 5-6 t/kj da cu imati a proglasili elementarnu od suse:sta:. Ali danas cuo da nisu sve opcine na spisku , odnosno njegova nije. To nema veze sa mozgom , recimo 2014 proglasili elementarnu i niko ziv nije otisao da prijavi jer je bila najkisovitija godina pa oni koji su prijavili dobili 200E/ha, a kod nas nije bilo ni suse ni poplave.
 
Kws 2370 prskan samo sa adengom
80d016daa3311ff4fb616f11ec5045b4.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Da li si prijavio za naknadu stete, proglasena elementarna za zupaniju , primaju prijave za kukuruz , soju i lucernu.

Nasa opcina to nije mogla, niti bi bilo vajde od toga, prijavljivalinsmo 2 puta i nikad ni lipe nismo dobili. Na soji se i repi susa osjetila u nekom umanjenju od 30-50% kako koji dio atara. Kukuruz smo jako rano sijali 23.3. I 30.3. Mraz ga je opalio ali evo izbjegao je susu u oplodjivanju i nalivanju, imaju ljudi par njiva dalje od mene ti nece imati 40 meteri sto zbog sjete 20.4. Sto zbo kasnije fao grupe

- - - - - - - - - -

U HR susa, a imali 3x vise kise. Napredno, nema sta.

Ima dijelova di je susa desetkovala usjeve, mi smo 2012. Imali od 500-800 kg kukuruza po ha, ove godine smo srecom imali stvarno dobar prinos s obzirom na uvjete.... doduse ja osobno kukuruz nikad ne bih sijao, prerizicna kultura, ali sta cu, zbog plodoreda moram.
 
Da, sto se tice tog obaranja, da li je u pitanju sorta ili nedostatak kalijuma? Nisam siguran sta da kazem... Kod nas je polomljeno svasta, medjutim primetio sam da kod jednog komsije koji je sejao Pionir, ali djubri sa dosta NPK, kukuruz nije pao od vetra. Mislim da je prosle godine bacio 500 kila ili slicno pod brazdu...
 
Juce skidali regionalni ogled pionira. Vlaga prosecna 16.6 prinosi od 7500-8200 kg po ha. Predusev soja u jesen 100 kg map 12:52 i u prolece 160 kg/kj urea. Prskani sa cifom 1 l/ha i plamenom 0,5 l/ha i nikoganom 1 l/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh