Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi već krećemo u vršaj

Me24JXr.jpg
[/IMG]

Kolega, sto nisi bar uzeo sa 5 redi? Sa ovim ima da trcis po njivi, malo je 4 za Dzoni vokera :osmeh:
 
Mi smo probali jedne godine (nisam siguran da li Ulix, ali neki RF fao 400 je bio) i u poredjenu sa P, P ga je razbio za 1t/kj (naravno ista njiva, sve isto).
 
Znas kako. Dobijes ponudu od promotera za tipa 3-4k dinara za kesu. Pogledas oglede, a onda nadjes da na nekim lokalitetima je bio bolji od P ili DKC. Posejes i onda izgubis tonu prinosa.
 
Tako je kod nas bila "akcija" na neki singentin hibrid,posejali ga svi koji su gledali samo cenu semena i nista vise.U mom ataru oni su izgubili ceo rod kukuruza a ne 1t.
 
Syngenta je tezak krs od kukuruza. LG je bio zanimljivo krenuo, ali onda vidim da ovde su isto izgubili trziste. Ko radi u klipu ZP, NS, AS, a ko kruni DKC i P (izuzetaka uvek ima, ali generalno je tako).
 
A ni ZP za vršidbu! Može da bude na kraju dobro,al najverovatnije da neće! Žao mi je što AXXO više neće biti u prodaji,bolji je ove godine od mnogih renomiranih
 
A jel ima neke cene za novi rod?
Ja u petak planiram poceti sa skidanjem. Posejan 4.aprila.
 
Meni se Futurix dobro pokazao u zadnje tri godine. Imam ga i ove-će ga vidimo. Imao Fut. u njivi zajedno sa pionirom 9721,imao ga sa njegovom braćom (t)Rulexom i Axxom,drugar ga imao u ogledu sa dkc-om i p. i ispostavilo se da je to sasvim pristojan hibrid (da se ne mlatimo ciframa o prinosu). Causade isto ima dobre kukuruze ali ga možda malo vlaga njaka. Da ne budem off baš skroz.... Od dkc-a mi se svidja 3623 i 4717. Prošle godine prvi put sejao 3623 (vlaga 17.3 vršen 01.09. kupio me) a ove godine je u ogledu sa kws-om 2370 (imao ga jedan drugar i kaže da su tu negde,pa da gi uporedim). 4717 ove godine prvi put i kanda da će ostati u šeširu,ali još mutavi mora da kaže svoje.
 
To sam zaboravio KWS imam takodje i vuzelno je najbolji. Ipak u vrsidbi cemo videti. KWS na 200m od njega je 5031 (zemlja gde je kws je bolja), pa cu uporediti bas.
 
Svako ko bere kukuruz a ne poseje Kws gresi!
Ima vecu vlagu skoro od svih ostalih hibrida pri vrsenju pa zato ga ne posejem, ali zato ne podgoreva nikako, mozda ove godine prvi put i to po negde. U prinosu je odlican!
Ulix seju ljudi i kod nas ali do prosle godine ( za ovu jos ne znam) je puko stalno pored bilo kojeg Dkc iz iste fao grupe!
Takodje i Gasti!
@NA cemu takvo pisanje kad ti do skoro nisi ni znao da postoje drugi hibridi osim ZP. Kazi procentualno koliko ZP imas posejano a koliko ostalih hibrida. Za proslih godina da ne pricamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh