Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
odkud sa 19340 i 14,9 vlage 18090 jusa, po kom to kriterijumu su odbili 6 posto??
 
A i vage su im tacne 100%,dovoljno je da na tih 20000kg mune 300kg i on dobar,a to domacin i ne primeti a i nemoze da proveri i tako 10 njih danas oni dobri 3 tone puta 15 dinara.I tako svaki dan.Moraju tanka je zarada dok svedu na Jus....malo odbijaju....
 
Opušteno imenjače. Šta te boli k...c koliko tu ima zrna, koliko čokanja, život je kratak...

Tu si u pravu:ppozdrav:nego vidim da će preteći (dobro je rodio) a da ga ne bih skladištio hteo da prodam koju prikolicu.Tražio sam 2000 a svi me gledaju .ko da sam pao sa Marsa.Okrunjen kukuruz na džakove ide po 16oo.Slaba je ponuda kukuruza u klipu tako da ću i Ja lepo kruniti pa prodavati na džakove.Ako treba ima da napunim sve šopre i sve tavane a posle kako bude.
 
zp 666 sejan 10 aprila na 24cm 125npk + 125kg ureje po kj ,103 metra klipa po kj ,a za ovako čisto branje bio je zadužen moj komšija i naš član @markokurjega.:ppozdrav:
DSC_0916.jpg
[/URL]

 
Juče ovrli kukuruz p0216, sa 2,88ha predali 42,3 tone, svedeno na jus 38,5 tona. Vlaga je bila od 15,4 do 15,8; defekta 3%, loma od 2,5 do 4,5. Nije loše, ali nismo zadovoljni hibridom. Bilo je dosta bolesnog, defektnog zrna u drugom uzorku i preko tri posto. Imamo nešto i u čardaku, tako da ćemo kompletnu sliku imati dogodine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh