Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brao sam pionir 0725

Krunio se previse....

Prinos je 11 kikindi vrsnih od 4 tone zrna na 2,5 jutra

Po prikolici ima oko 70-80 kg zrna.

Sta mislite koliko sam prosuo po jutru?

8bb725362d353d47f9a317f84a7ace71.jpg


b1da1b4b17aa43803a3055fb9c67724e.jpg




Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
Zavisi sa kojim beracem si brao,ako si brao bez skupljaca zrna onda je i bolje da neznas ako si brao sa skupljacem onda koliko ti ostalo zrna u prikolici toliko je i po njivi.Neko moje iskustvo.
 
Trenutno berem zp 666, vlaga negde oko 20-22% (odokativno), izuzetno zdrav klip a prinos blizu vagon po jutru klipa.
 
ja mislim da bolje da ne razmisljas koliko si prosuo jer pokupiti nemozes kolko god da je.. jedino sto mogu da kazem je da se drugi puta pre setve odlucis oces brati ili vrsiti i da prema tome biras hibrid.
 
Ljudi jel bacate ureju na ostatke od kukuruza? Ja kontam ove godine prvi put da to odradim. Sad me zanima da li da bacim tamo gde planiram pšenicu ili i tamo gde planiram soju ili svugde?
 
Na pocetku berbe kod mene bilo je zrna za jedna kolica na jednu prikolicu trotonku, a na zavrsetku to se povecalo na dvoje kolica, brao sam po725 i t56 , vlaga preko 25% al opet mnogo zrna
 
Ipak su domaci hibridi zahvalniji za branje..sa tolikom vlagom zp 606 se nije krunio uopste..juce izmerio vlagu pionir 1114 15.2 vlaga..dan dva i krecemo..
 
Juce ovrsen dkc 5276,vlaga 14,8%,prinos 6300kg zrna svedenog na jus po lancu.Sejan na 22,5cm zbog kvaliteta zemlje(5 klasa),setva 8 aprila,baceno 150kg 3x16 i 100kg uree.
 
Na pocetku berbe kod mene bilo je zrna za jedna kolica na jednu prikolicu trotonku, a na zavrsetku to se povecalo na dvoje kolica, brao sam po725 i t56 , vlaga preko 25% al opet mnogo zrna
Isti slucaj i kod mene, i potpuno isti hibridi danas zavrsavamo T56 i mislim da je zadnji dan za berbu bas se prosipa. Kolega pogledajte one moje slike sto sam okacio u predhodnom postu dal se slicno krunilo i kod vas?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi svuda jer azot iz UREA-e potpomaže bržoj razgradnji žetvenih ostataka i uzimaju ga bakterije za razgradnju, a ne da izimaju iz zemlje, jer onda može doći do azotne depresije.
 
Isti slucaj i kod mene, i potpuno isti hibridi danas zavrsavamo T56 i mislim da je zadnji dan za berbu bas se prosipa. Kolega pogledajte one moje slike sto sam okacio u predhodnom postu dal se slicno krunilo i kod vas?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Tako nekako je izgledalo i kod mene,cini mi se da se p0725 manje kruni od t56, iako je ovaj vece fao grupe i vece vlage
 
Tako nekako je izgledalo i kod mene,cini mi se da se p0725 manje kruni od t56, iako je ovaj vece fao grupe i vece vlage
Upravu si, manje se kruni. I jedan i drugi dali odlican rod, ali je za nijansu t56 bolje rodio. I seme mu je bilo najjeftinije.

Inace, danas radjen n01 sa vlagom od 15-15.4%. Prinos 65xxkg/kj, hl preko 77. Sutra je u planu n01 i p0023.
 
Zavrseno branje KWS-a 3381. Sve u svemu, zadovoljan sam. Standardno se lepo okomisao, a koliko se okrunio, mozete videti sa slike. Ne bih da lupetam o prinosu, ali, odokativno receno, salas(cardak) koji hvata klipa za oko 2 vagona zrna je do pola napunjen iz 1,2ha.
wlyy3m.jpg

124a99x.jpg

Dopada mi se i to sto ,,ne daje mnogo na goru'' tako da se lakse zaorava za beracem.
 
Kukuruz koji je obran pre 15 dana i stoji u cardaku (dole beton a okolo suplji blokovi) jel sta izgubi na vlagi za tako kratak period,obran je suv i krunio se za beracem.Fao 300-400.Imam neku ponudu da ga krunim odmah ali neznam vlagu,nemam vlagomer.Kaze mi rodjak da prvih mesec dana ne gubi nista,cak se malo i vlaga podigne.Ja sumljam u ovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh