Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Manjevic Koliko je visok dkc 5143 kod tebe? Nadam se da ce kod mene dostici taj prinos ,barem priblizno, kao kod tebe ..jer ga do sada nisam sejao.

Послато са Tab2A7-10F
 
ZP 704 hibrid sigurno ima 30 godina kako je vec u proizvodnji, NS 640 mislim negde oko 26, ako neko zna tacnije neka navede.
ZP iz 1975 je imao ove hibride u ponudi:252,345,448,550,SC6,SC70 i SC42A

- - - - - - - - - -

ZP iz 1986 ima 704 u ponudi,sad bas gledam katalog.

- - - - - - - - - -

Možda pogrešim u nekim brojkama .Bila su tri jaka instituta u vreme stare SFRJ, imal su takoreći iste hibride ,BC 6601,ZP 704 ,NS 606 .
Imam i katalog Bc iz 1986 i tamo nema 6601,ima samo 6661.
 
Secam se da smo sejali npr. 1989. godine ZP 704 i BC 6661. Veoma dobri i robusni hibridi, klipovi takodje veoma veliki, u to vreme su sigurno bili odlicni hibridi.
 
Evo ga i moj zp606. 21 cm setva, jedno 15 % nije niklo usred super leje... Vlagu ne znam :) Ali, nadoknadice se prinosom:






 
db8923869fc462ff489df4b36a326e33.jpg

Pioneer 9911,u petak krece berba.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
U jednoj temi sam napisao da je ostao nizi,tipa 180cm..pa me zato plasi.. izbacio je lep klip ,sejan je na 22cm ili 9 u 2metra. Kod mene je najveci rod 10t/ha u zrnu ali je izgledao mnogo bolje nego ovaj dkc.

Послато са Tab2A7-10F
 
Blago vama sa vasim prinosima, ovde ce biti dobro ako prebaci 4-5 tona u klipu kukuruza po hektaru...... :sta:
Prosto me je sramota da objavim slike iz berbe i kukuruza uopsteno......... :/

kod mene u prosecnoj godini rodi bunker od eko 3500 na 10 ari. sve sto je preko toga, to je premija. a na temi o sipovim beracima, sam procitao da hvata oko 750kg. znaci 7-8 tone klipa po hektaru. prosle godine sam na jednoj parceli od 35 ari nabrao 7 bunkera, dok mi je sad na toj istoj parceli najlosiji kukuruz. ni nalik onome od prosle godine...
 
Kukuruz ima sklop od nekih 44900 semenke po hektaru,bar tako pise u knjizi moje sejalice..., niklo je oko 90%. Na svakoj biljci ima po jedan klip, negde veci, negde manji.
Nista nije baceno predsetveno, nego u kultivatoru ubaceno 150kg uree po hektaru. Mada koliko sam bacio djubriva, ako bude bilo 4 tone po ha, onda ce biti super.
Komsija mi bere sa Zmaj 214s, i kod mene tako nesto, bunker od 214s na 10 ari pun, ali ove godine nece biti bas tako, videcemo, javicu rezultate, a i bice nekih slika iz berbe..... :ppozdrav::sta:
Palancanin, kako je rodilo druze ??:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Sklop ces najlakse da izracunas tako sto razmeris 14.3m u jednoj vrsti, izbrojis koliko biljaka ima u okviru te duzi, i pomnozis sa 100. A najbolje je da tu duz razmeris i izbrojis na nekoliko mesta u njivi, pa zatim uhvatis prosek.
 
Hmm dobra ideja, odradicu to kada odem do njive. Odlican prinos sa 90ari, znaci ako je prikolica IMT kiperka sa Nastavcima, u njoj stane od 2.2t do 2.5t klipa kukuruza (racunam po mojoj fak loznici sa nastavcima), pomnozi se sa cetiri i dobije se od 8t do 10t klipa i plus ta dvoosovinka od 4t, znaci u njoj staje odprilike 1400 kg klipa,tj 1.4 tone, znaci sve ukupno od 9 tone do 11 tone klipa na 90 ari. Odlican prinos za nase podrucje !! :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh