Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ujak je kupio kukuruz u zrnu rod 2015 da prespoji godinu dok ne stigne, i stoka nece da ga jede. Napravio sa njim koncentrat i ni da cuju. Ode i kupi na drugom mestu samo 50kg kukuruza i stoka jede normalno. U pitanju su svinje i ovce. Ja uzeo od njega tu smesu koncentrata i ista prica i kod mene. Ni ovce ni svinje nece da jedu.
Da li je u pitanju hibrid koga stoka izbegava ili je taj prodavac sa necim prskao kao zastitu dok se kukuruz skladisti?
 
Ja sam prosle godine kupio od komsije 200 kila kuruza da prespojim, i primetio sam da svinje slabije jedu. Stigli ZP666 i NS640, svinje poludele. Ne znam sta je komsija imao, a znam da nije prskao, nije valjda lud da me laze :D Prosto, zrno je bilo nikakvo, usmaglo, suvo ali nekako pocrnelo. Ko zna koji je to pionir-kws bio :p
 
Da li skidati beračem kukuruz koji ima 24,9%? Buni me što je toplo vreme pa da ne prokuva u čardaku.
Ako sačekam još, omlatiće ga berač.
 
Ja sam sejao KWS Konsens na mojoj njivi a imam na komsijinoj jedno 12 redi isto KWS ali fao 300,izgleda zreo ali za berac a ja sam hteo da ga ovrsem.Ako bude 30-40 meteri i bude jak sta da radim sa njim,inace neprodajem ide meni za svinje?
 
Evo par slika danas sam obisao jednu njivu na kojoj je KWS Konsens za nekih 15dana bice berba prinos negde oko 9th mozda i vise ali videcemo. Malo je redji zbog vode koja ga je davila ali generalno zadovoljan sam.
Photo0147.jpg
Photo0148.jpg
Photo0153.jpg
Photo0146.jpg
 
Au, 3 klipa 1150g , i ja ga imam, vrhunski hibrid!Trecu godinu za redom je kod mene najbolji hibrid a u konkurencije je bio sa Singentom, ZP-om, Dekalbom ,BC-om, i Pionirom!
 
Ima po neki od 600gr ali 90% je od 400 pa navise.Veoma dobar hibrid pre dve godine imao sam pola Konsens pola Kermes mnogo bolji je bio Konsens.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh