Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda nema osnova za toliku odštetu,pošto mu troškovi lečenja i rehabilitacije ni u snu nisu bili 390 000,pošto po zakonu on ima samo pravo na tu vrstu odštete.Pošto je nezaposlen onda nema uslova da traži naknadu zbog gubitka zarade zbog sprečenosti za rad.

To za uvredu ugleda i časti,je smešno tu ljudi teško izvuku novac ili dobiju smešnu cifru od par hiljada dinara,tako da nemoj to da te brine,pogotovo što je priznao da je zatečen u krađi.

Kakva god presuda da bude,načekaće se on an neki novac od tebe,odugovlači i pusti ga da pokrene izvršni postupak,dok to stigne na naplatu mnogo vode će proteći.

Njegov advokat će tražiti mnogo,a do tvog je da to obori.
 
Kad sam bio mali, deda mi je pricao da jazavci idu da kradu kukuruz u trojkama. Jedan legne, a druga dva mu slazu klipove na stomak. Posle ga uhvate, jedan za prednje, drugi za zadnje noge i nose, kao nosilo na koje je natovaren kukuruz.

I ja, sta cu, verovao, zamisljao jazavce u kradji, i divio se njihovoj pameti. Mislim da su uvek najmrsavijeg birali da bude nosilo. :)
 
Zp 555

7050d7e6ef61cf3d0c439fe91bc1d8d7.jpg

d09d844b473b9697ca61d55abd46a695.jpg
 
Danas obilazio njive, parcele gde je kukuruz na kukuruz imaju dijabrotike, rekao bih oko 5% iskrivljenih stabljika, ali I te stabljike imaju klip. Za sada je to ok, ako napad ne bude pojacan.
 
Sada se vratio iz obilaska, evo kakvo je stanje:
ZP 600



NS 640


Zajedno,ZP 600 i NS 640

Isti dan setve, 13.IV.2016. Izgleda da je ZP raniji od NS,nalio je zrno vise nego 640, ali i ovaj ce za koji dan. Dobio je u ponedeljak oko 100l kise, tako da mu je sada potrebno sunce. Klip je naliven do kraja, a ne kao kod ranijih da je vrh goli cokanj. Kukuruz je dobio samo 150 kg uree po hektaru u kultivatoru, i to je to.
 
Klip je naliven do kraja, a ne kao kod ranijih da je vrh goli cokanj.
Klip je na vrhu prazan kada nije bilo dovoljno uslova za popunjavanje istog. Kada recimo nema dovoljno vlage, ili kada su neki drugi faktori u pitanju. Taj deo golog klipa se zove potencijal. Tu je genetika, i bilo bi sve popunjeno, da je bilo uslova za to, a ove godine kao sto si i sam primetio, ima.
 
Kakva je onda ovde genetika i potencijal p0725 nessto mi ovo slabo,ili neoplodjeno da valja

- - - - - - - - - -

24xm5n8.jpg

2remc8n.jpg
 
Ove godine ce dekalbi na 18 do 20cm biti pun pogodak.Za sve ostale izgledaju vrhunski.
Pionir je jos prosle godine izgubio trku sa dekalbom.Ove godine ce to biti zapecaceno.
 
Kod mene je pionir u celom selu rasturao dekalb e sad sam ove godine ja posejao dekalb na 19 i pionir na 19 a dekalb mi je na strnjištu a pionir na tuluzištu i mogu reći da se neda.Pionir koji sam sejao na strnjištu na 21 mi je ko šuma klipovi su tu ali me stabiljke od 4m plaše ima da bude žetvene mase ove godine za kombanom da se naježiš.I još nešto da navodim svi pionir i dekalb hibridi koji su kod mene posejani su akvamaks i hd!!
 
Ovde kod nas u podunavskom okrugu su rani hibridi dosta izgoreli u donosu na srednje kasne i kasne hibride. Imaju taj potencijal,tj nezavrseni klip zbog nedostatka vlage i kise kada im je trebalo, dok su ovi drugi dobro naliveni. Svakako ce biti dobrog roda po meni. Nama zemlja ovde nije bas za npr pioneer ili dekalb, ovde su teske zemlje, smolnice, to bi sve izgorelo i bilo jalovo kada bise posejalo ispod 24cm. Ipak za nase terene su NS,AS i ZP, ovi strani nikako...
 
Ove godine ce dekalbi na 18 do 20cm biti pun pogodak.Za sve ostale izgledaju vrhunski.
Pionir je jos prosle godine izgubio trku sa dekalbom.Ove godine ce to biti zapecaceno.

Kod mene je zapecaceno izgleda za dekalabe , bilo u prodaji trogodisnje sjeme , tako su ga dobro kupovali prijasnjih godina :haha:. A pioniri rasturaju , FAO 350 narasli 4m , sejem rjede pa izbacili i 2 klipa , singenta standardno visoki a isto po 2 klipa , vidjecemo do jeseni , kise ima i previse , tko je dobro nagnojio bice veci prinos od 2014 godine.
 
Prosle godine mi pionir rodio ekstra,bolji bio od Dekalba,doduse sve za berbu u zrnu,sad ovaj fao630 gore me bas ubedacio,ne znam sta ocekivati,tu nema 30 zrna u redu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh