Kukuruz 2015

Mirko imam jedan mali voćnjak pisao sam u temi o kruškama isti slučaj kao kod tebe zemlja najbolja koju imam tera ćito,tritikal,ječam ko blesava ne treba ni veštak šljiva mi poludela ali zato kruška očaj božiji. Možda je taj kalijum dostupan korenu šljive ali nije kruške ili u tvom slučaju kukuruzu. Ph je meren oko 8 trakicama znači alkalna sredina.

- - - - - - - - - -

Kada smo kod bagrema a imate ga u višku pošto mogu da se nabavi kolje visine do 2 m debljine 3-4-5 cm?
 
Stojim u komsijskoj njivi, sa leve strane je moj kukuruz koji je oko 2m visine, a namerno stojim u njegovoj da bi ona dosla do izrazaja.. Njegov kukuruz jeste da gubi bitku sa korovima, ali ima jednu stvar koju on nezna, a ovaj moj kad je orao i prolazio tuda, da bude vredan kosmija pa spusti plug da pomogne komsiji i vidi koliko je sati...
Na nekih 20-tak cm, je bio opasan PLUZNI DJON...
Toliko jak da je traktor zaslajfovao...
Evo i slika, da se vidi razlika...
2 reda do mene je malo bolji jer je dobio Ureu, omaklo se....
f7a18c32cf47e1a9965860602600d2bb.jpg
 
Takav je bio pluzni djon kod mog dede. Ista razlika u porastu,a kasnije znacajna razlika u berbi. Ja sam sve njegovo uzorao jesenas kad i moje na dubinu od 30 cm,ali sam se namucio i potrosio nafte jako puno. Sad je to poprilicno dobar kukuruz,ali moze jos bolje. Takodje ne zaorava zetvene ostatke,a ni ne seje nista da zeleno zaore. Ja tako radim 5 godina,i svake godine sve bolji kukuruz i sve veci prinos. On je godinama orao na maksimum 20 cm,i to ne svuda ista dubina,a za psenicu i plice sa imt 539. Steta je sto nemam podrivac,jer mislim da ce da mi zatreba uskoro,jer ja nemogu da podubim plug vise od ovoga sa ovim cim imam,a podrivac da nabavim mislim da je 70 ks malo za njega. Nadam se da cu ga prodati uskoro i uzeti nesto 130 ks,pa i jace da mogu podrivati.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
mirko 015 prošle godine sam imao isti problem sa jednom zemljom 4,5 jutra. Išli smo folijarno sa Plantafolom 10-54-10 i to ga je "diglo". Kad si već toliko uložio i neće probaj i ovo, da ga nisam sam isprobo nebi ti savjetovao. Kod nas košta kilogram 10e. Išli smo sa 3 kg na 4,5 jutra i bilo dobro. Ove godine idem na neke arende gdje je opet problem sa kilogramom po jutru.

20150627_114507_zps41yqzhx8.jpg

20150627_114247_zpsjslbhhp1.jpg


20150627_114547_zpsovcs6wne.jpg
 
Svako bi voleo da moze dublje da ore, mislim da vecina zna sve to ovde....ali situacija sa nasim masinama je drugacija, tj verovatno vecini ovde, ja sa mojim imt560 iz 82godine mogu samo da sanjam o 30cm dubine, a u ritskoj zemlji i o 20cm na nekim mestima mi je poteskoca...jadan mislim da mu je dusa izvadjena...sve mastam da ga stavim u drugi plan i lakse radove a ponovim se sa nekim jacim traktorom ali ova drzava se lepo brine da to retko kome moze da podje za rukom....::sramota:: p.s. ne mislim nista lose o svima koji imaju velike traktore da se razumemo:ppozdrav: samo iznosim situaciju moju a i vecne mislim....:cao:
 
Herbicid PEAK 75WG jel neko koristio i koja mu je cena za kesicu 20g,zanima me iskljucivo za ambroziju u kukuruzu koji je 4-5 pera a ona polako krece.I jel moze da se mesa sa talismanom(nikosulfuronom)?
 
Herbicid PEAK 75WG jel neko koristio i koja mu je cena za kesicu 20g,zanima me iskljucivo za ambroziju u kukuruzu koji je 4-5 pera a ona polako krece.I jel moze da se mesa sa talismanom(nikosulfuronom)?
Radili ove (a i prosle godine) sa tom kombinacijom samo sto prosle nije bio Talisman, nego Novovel. Rezultat je odlican. U jednom prskanju smo sprzili sav korov iako je bio veliki kao kukuruz.
Cena za Peak je oko 100din/20g a Talisman 1000din/l ili sve ukupno 2000din/ha:ppozdrav:.
 
Svako bi voleo da moze dublje da ore, mislim da vecina zna sve to ovde....ali situacija sa nasim masinama je drugacija, tj verovatno vecini ovde, ja sa mojim imt560 iz 82godine mogu samo da sanjam o 30cm dubine, a u ritskoj zemlji i o 20cm na nekim mestima mi je poteskoca...jadan mislim da mu je dusa izvadjena...sve mastam da ga stavim u drugi plan i lakse radove a ponovim se sa nekim jacim traktorom ali ova drzava se lepo brine da to retko kome moze da podje za rukom....::sramota:: p.s. ne mislim nista lose o svima koji imaju velike traktore da se razumemo:ppozdrav: samo iznosim situaciju moju a i vecne mislim....:cao:
Kako rade oni koji ne oru,na primer No till tehnplogija i Strip till sto bi kod tebe koji imas tesku zemlju ja preporucio.Zaboravite malo plugove i ogromne traktore.Zemlju priroda veoma lepo rastrese i dovede u stanje da se proizvodi usev i bez silovanja.
 
Nazad
Vrh