Kukuruz 2015

Juče ovršeno 4,09ha kukuruza zp 427 i 560, sejano pola pola, 427 na 21cm a 560 na 22,5cm, navršeno 39900kg sa vlagom 16,10%, đubreno sa 150kg 5-24-16 i 150 kg uree po kj, kiše nije bilo od paranja pa do kraja avgusta, njiva u Srbobranskom ataru a ima i neka slika i po danu a i po noći. Po mojoj šac metodi mislim da je 427 bio malo bolji.

Sale predpostavljam da je veštak 5-24-16 fertilov kako ti se pokazao jel valja,vredi li ga uzeti ?Nešto se razmišljam da uzmem njega za kukuruz
 
Ovaj danas bio 25% . 5276 , a sijan negdje sam kraj maja . Golić ,Rapić -Topola , Agrounija-Srbac , Bisprom Prnjavor kako kad se uklopi , zavisno od prevoza . Napunim svoje prikolice pa ko može da pošalje kamion . Cijene sušenja su uglavnom kolko % toliko KM .
 
Sale predpostavljam da je veštak 5-24-16 fertilov kako ti se pokazao jel valja,vredi li ga uzeti ?Nešto se razmišljam da uzmem njega za kukuruz
Dobar je Radoslave samo što ga više nema (radio analizu), uspeo da uzmem samo 4 tone a ostalo će elikasirovo 6-24-12 i nešto 5-16-24 fertilovo, ima da ga umiksujem ljudcki :osmeh:.
 
Danas brao usluzno kukuruz, dosao otac dovezao gorivo i zamjenio me, iskoristim priliku da odem do nasih njiva i da izmjerim vlagu, posto jos nismo nista skidali naseg kukuruza.. Sve parcele su pod Pionirom, samo jednu parcelu imam Zp555.. Situacija ovakva Zp555 sijan 27.04 vlaga 27%. Pionir PRN37NO1 sijan 08.05 vlaga se krece od 21 do 22% zavisno od parcele, Pionir PRN37NO1 sijan 22.05 vlaga od 28-30% zavisno od parcele... :ppozdrav:
 
Ubiće nas globalizacija , treba nešto mijenjati iz korjena , al nemislim na državu jer oni nevide dalje od nosa , nego po domaćinstvima . Kukuruz samo gdje se može sa sigurnošću očekivati bar 9-10t/ha a da košta normalno . Prvo od čega moramo krenuti i šta sasjeći u startu je plaćanje skupih zakupa zemlje , pa dalje.
 
Da li je neko davao kukuruz firmi Sumadijsko zrno iz Race? Ili je nesto dugo saradjival sa njima? Kakvi su za saradnju?
 
Ubiće nas globalizacija , treba nešto mijenjati iz korjena , al nemislim na državu jer oni nevide dalje od nosa , nego po domaćinstvima . Kukuruz samo gdje se može sa sigurnošću očekivati bar 9-10t/ha a da košta normalno . Prvo od čega moramo krenuti i šta sasjeći u startu je plaćanje skupih zakupa zemlje , pa dalje.

Ako ostanu ove cene proizvoda eto ove prognoze za godinu-dve bar kod nas. Do godine subvencije do 5 ha a od one tamo nema ništa... Izvinjavam se za :off_topic:
 
Ubiće nas globalizacija , treba nešto mijenjati iz korjena , al nemislim na državu jer oni nevide dalje od nosa , nego po domaćinstvima . Kukuruz samo gdje se može sa sigurnošću očekivati bar 9-10t/ha a da košta normalno . Prvo od čega moramo krenuti i šta sasjeći u startu je plaćanje skupih zakupa zemlje , pa dalje.
govana vise od djubra ima i bilo tako da prva tacka pada u vodu ,znaci placaju po 60000 po ha i koliko ima daj im sve.Inace kuruz kod mene katastrofa 434 3 t po kj od prilike pajdas nekako naj bolji na oci
 
Bio malo kumu u ispomoć 4.10.

IMG_20151004_120358.jpg


IMG_20151004_120352.jpg


Kukuruzi domaćinski :ppozdrav:
 
Neznam dal je danas iko osim mene skidao kukuruz , što se Bosne tiče .Krenuli po kiši , a zemlja kakva može biti nakon 3 dana non-stop kiše . Doduše ova brzo upija ali opet će oranje biti malo zeznutije . Ponekad se nakupljalo mase u adapter al nije strašno , uradilo se skoro 3ha . Razlog je što je njiva blizu rijeke (Vrbas) pa sam se uplašio da će danas da izlije iz korita i ode mast u propast . Inače hibrid dkc 6089 , prinos konačno ljudski nije sve odvezeno , ali kolko duluma tolko tona , rekord zasad za ovu godinu , vlaga 22% oko 3% viša nego prije kiše .
 
Nazad
Vrh