Kukuruz 2015

P0725
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Kako skidamo kukuruz
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Zp 606
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Ogled u Deliblatu
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Malo slika od ove jeseni.
 
Jel derane ovaj sa treće slike mu dođe 560, on kao voli malo bolje proizvodne uslove što ove godine i baš nije a on bu pa najbolji.Će vidim kod mene šta će biti.
 
Na prvoj slici je ST2(greskom upisao samo ST) na drugoj 600 i na trecoj 606.
Za 560 smo obojica konstatovali pre par dana da voli dobro zemljiste,a ovde lezi odgovor da je pre nekoliko godina iznosen stajnjak. Ja ga iduce godine sejem na onoj njivi sa 3.5% humusa.
 
Okrunili danas kukuruz. Prosečan prinos na skoro 4 kj je 4470 kg, vlaga 15 i 16%. 3 njive su u pitanju, hibridi Pionir N01, V52 i R10, svuda je predusev bio pasulj. Očekivao sam između 3 i 4 t/kj. Svaki meter preko me iznenadio.
 
Kod mene vlaga na pionirima PO216 i 9911 14,8 i 15% ako ne bude veće kiše za koji dan skidanje
 
Takodje losa godina,skromni prinosi,negde i cetiri puta manji.

Kod nas ima dosta budjavih klipova,nerazumem zasto,malo je bilo kise i vlage.Ima li to kod vas?
 
Za sad prosek 5600kg po ha,imam jos 21-22ha da skinem pa cemo videti do kraja...ako uopste skinem zbog ovog vremena ::jako_besan::
 
Sklop malo vara,jer je sejano majom i MF stari u klasi 577,brzina preko skolskih 6-7km/h i raspored je malo losiji,ali je konacan broj biljaka tu,nama se isto ucinilo da nesto ne stima pa je covek iz instituta 2x premerio duzinu njive i oba puta je bila 120m * 5.6m sirine. Klip odlicno izgleda,zdrav i duboko zrno sto se da videti i po slici zrna da je ujednaceno i generalno ima dobar hektolitar kao i psenice sto su ga imale.

- - - - - - - - - -

@Bokibole sad i sam vidis za kukurus sto sam rekao da ce biti kao u prosecnoj godini,negde i bolji,za razliku od familije Fabace. :osmeh:
 
Do sad sam skinuo oko 70% parcela.Svuda je islo isto djubrenje.Parcele koje su pored reke oko 5000 kg po H dok je u brdu(250 metara nadmorske visine)ni 3 t po H.Kisu dobru nismo videli od maja meseca pa sve do pre dve nedelje.U protekle dve nedelje palo je oko 50l kise a tih 50 l nisu dosli ni na dubinu od 20cm.Mnogi planirali da oru pa se predomislili.Inace na otkupnom mestu ljudi se polako hvataju za glavu jer moraju da se razduze a prinos los..Jos akontna cena sa 18 spustena na 16.Eto malo slika iz mog kraja.
 
Nazad
Vrh