Kukuruz 2015

Kod nas je zp 606 i 666 ove godine podbacio i tesko da cemo vise da ga i sejemo.Na 3 kj nabrano 2 prikolice i u trecoj pola bunkera.Jedna plava Loznica sa dodatim drvenim stranicama,jedna prikolica duza pola metrra od nje i tih pola bunkera u trecu plavu.Druga godina sejan kukuruz za redom na te dve njive,sejano na 26,7 cm znaci dosta retko sa 250kg npk 3x15 plus u zagrtanju po 100 kg san,na ovoj drugoj njivi 100kg ureje.Imalo je i dijabrotike solidno,ostala jos jedna njiva za branje,zp 606 je tu sejan,deluje mi da je bolji,ali videcemo,ostalo za vrsidbu pionir.
 
Moj pionir P0865, katastrofa, nizak, polomljen, kokuruz ispada, velicina im je 12 - 15 cm, ovaj deo naseg atara je najgore prosao, skida se od 1000 - 3000 kg po kj
2015-09-23-3.jpg
2015-09-23-7.jpg
 
I kod mene slično , ali ne svagdje . Prvo što sam skino danas namjerno da krenem od daleko najgore njive . Prosječan prinos oko 3t/ha . Ima još nešto tih suvljih , pa ćemo za koji dan dok prodje kiša. Ostali ni blizu , pola zelenih listova , al tu bi trebalo i prinos da bude veći.
 
Danas ovrsio Pionir 0216,predusev suncokret,djubrenje oko 180 kg NPK 16:16:16 zaorano,UREA oko 150 kg predsetveno...prinos 4200 kg/kj.
 
Danas kombajniran kukuruz Bc pajdas,klipan a prinos 12200kg na 3jutra...Vlaga je bila 16,50% a dok je dosla na silos pala na 14,50%
 
Danas omlatio 5,5kj zp 606, počeo jutros negde oko 4 i 45h i u 16h bilo gotovo a stanje sledeće, 3 zmajevke (8t), 1 loznica (7t), 2 trepče znate koje, 2 kikinde (3t) i 1 špediter (2t), ova parcela nije kisla od špartanja (možda je samo tokom leta poprskalo 2-3 puta po 1-2 litre tako da to mu je to, idemo dalje sa drugom parcelom ako vreme dozvoli, inače klip zdrav i nije zaveo.
 
Skinut ogled KWS-a prinosi oko 4t po ha za sve hibride, bilo od fao 300 do 600.Razlog tako losih rezultata je 80% nedostatak kise i 20% moji propusti.Na istoj parceli je i ZP666, stavljen kao poredjenje i on je tu negde, mozda malo i losiji, ostao za branje.ovo je najgora parcela ali i ostale nece ici preko 6 do 6.5t/ha...
 
Ja neznam zasto se ljudi jos uvek zaludjuju sa tim AS-om ja sam ga jedne godine sejao i po meni go k... bas taj 72 isto ga je zlo bilo okrunjenoga,a i pre neki dan smo coveku isto taj vajni 72 brali jos stabljike zelene a on se kruni li kruni!::lose::
 
Ja neznam zasto se ljudi jos uvek zaludjuju sa tim AS-om ja sam ga jedne godine sejao i po meni go k... bas taj 72 isto ga je zlo bilo okrunjenoga,a i pre neki dan smo coveku isto taj vajni 72 brali jos stabljike zelene a on se kruni li kruni!::lose::
Ne zaludjuju se oni nego je to ne znanje, svi ti "moderni" hibridi su predvidjeni za skidanje u zrnu, što je pliće i manje zrno ono brže otpušta vlagu. Za to su stari NS i ZP hibridi, odvališ ga na 28-30cm u suši smanji klip, u rodnoj godini poveća i nema brige.....
 
Brali danas AS 72,strasno koliko se kruni,iz jedne zmajevke klipa oko 200kg okrunjenog kukuruza
Jesi li mozda merio vlagu,ja imam isto as 72 pa me interesuje? As 72 nije predvidjen za skidanje u zrnu nego je za cardak koliko ja znam i nije los hibrid ,uvek mi da super prinos kada ga sejem.Bolji je na primer od dkc 5783 koji sam imao u istoj godini kada i as 72...I ove godine je jedan od boljih u ataru,iako nije dobio nista kise.Slikacu pa postaviti...
 
Nazad
Vrh